Wpis z mikrobloga

Na przykładzie jednej decyzji mojego przeciwnika w mojej wczorajszej grze chciałbym wam pokazać jak moim zdaniem powinno myśleć sie o podejmowaniu decyzji w hsie.

murloc pal - tempo mag
https://hsreplay.net/replay/hU25wApziLG8Vgmbe2UYGN

[7] Mag ma założony iceblock, powinien wiedzieć, że paladyn nie gra żadnego leczenia, a więc prawidłową decyzją było ustawienie lethala w dwie tury poprzez użycie heropower w twarz i ustawienie mnie na 10 tak by frostbolt+fireball+ping dawały mu lethal.
Błąd ten na pozór nie ma znaczenia jednak daje mi jedną ture więcej co potencjanie daje mi outy na zremisowanie.
Moją szansą jest wyciągnięcie hydrologist w eye for an eye i ustawienie go na 1 zdrowiu co w efekcie dało by mi remis.
Niestety nie dobrałem tej karty, ale za to policzyłem szanse na taki scenariusz.

76% - szansa na to, że moj przeciwnik nie dobierze obrażeń z tali. Ma 17 kart w tym cztery które dają mu lethal (frostbolt,fireball,portal,valet - glyph zaniedbalem bo za duzo liczenia by wprowadził)

6,25%- szansa na to, że dobiorę hydro

78%- szansa na dobranie eye for an eye

Po wymnożeniu daje to3,8%na remis. Może wydawać się, że różnica 2% win rate to całkiem niedużo, jednak gdy zdamy sobie sprawe, że różnica winrate średniego gracza z legendy, a topki to 5-9%, nasze 2% nie jest tak małą wartością.
Pamiętajcie, że hearthstone nagradza umiejętności nie w pojedynczych gra, a w longrunie. Gdy podejmujecie jakąś decyzje lub analizujecie zagrania pomyślcie jaki byłby wynik gdyby decyzje te powtórzyć 1000 razy w tej samej sytuacji.

#hearthstone
  • 10
@karitto: ale chyba grając blizza nie ściągniesz mu bloku i nie doprowadzisz do sytuacji, że mag ma 1hp i masz eye for eye na sobie ( przynajmniej w następnej turze ). Jakby blizz mu nie doszedł to i tak ma może pingować i ustawiać lethal.
A teraz może uniknąć outa na eye for eye, zagrać blizza i jak coś dostawisz w next do stołu do 2x 1/1 to jest spora szansa
@karitto: nawet jakby w 7 miał ustawiać lethal to chyba lepiej przez frostbolt + ping niż sam ping - może zdradza to zamiary ale i tak nie ma przed tym jak uciekać ( no i też w razie w chroni przed leczeniem z broni za 4 jakby co ).
Wtedy 1 kartę mniej możesz dobrać z divine favor -> mniejsza szansa na hydrologist.

edit: ja odnosiłem się wcześniej do 7 tury.
@karitto: kurde może źle się wyraziłem to numerowanie tur mnie gubi w hsreplay.
To co pisałem w 1-szym komencie tyczy się [6tura - mag] -> IMO: primordial i jak blizz to go gram, jak nie blizz to pinguje by ustawić lethal

W [7tura - mag] powinien pójść frost bolt + ping ( nie fb + ping w razie jakbyś cudem miał broń 4/2 pala co leczy przy atakowaniu ) by ustawić
via Android
  • 0
@Lewo tutaj racja że frostbolt jest lepszy na broń aczkolwiek wydaje mi się że to zagranie nie zmienia win rate nawet o 1/10% tej broni nie widziałem w żadnej liście i jeszcze nie spotkałem w tym sezonie
@karitto: Kilka pytań:
[M]ulligan - odrzucasz Knife Jugglera w poszukiwaniu Call to Arms, większej ilości murloków, większej ilości 1-dropów? Ja bym KJ zostawił tu na ręce, ale może błąd.

[5] tura, Twoja - rozumiem że gdyby mag nie rzucił tu secretu (potencjalnie Counterspell, tym bardziej że jedno Explosive Runes widzieliśmy) to lepszym zagraniem było by Call to Arms? Wtedy więcej targetów pod Megazaura w kolejnej turze, tym bardziej że secret mage
@Dawidinho8 W muligannie jedna sytuacja w której potencjalnie możesz zostawić knife jugglera to gdy masz protektorke i coina, tutaj szukałem lepszych dwójek/murlockow

[5] tutaj masz racje, lepszy był adapt na zdrowie i trade

[6] tutaj być może trade być na początku wskazany,
grając jak zagrałem mialem w głowie opcje rozbicia murlocow po kolejne jugle w razie potrzeby, ale nie rozkmniałem jakoś długo tego ruchu bo akurat obiad robiłem ( ͡° ͜