Wpis z mikrobloga

Zauważyłem że kilka nowopowstających budynków mieszkalnych w #warszawa będzie miało w pełni zabudowane balkony. Czy to jest odpowiedź deweloperów na jakość powietrza czy raczej pragmatyzm, wszak z takiego balkonu można chyba korzystać całym rokiem.
A może chodzi o hałas? z tego co widziałem to w jednym takim budynku balkony wychodzą na wiecznie zakorkowaną dolinkę służewiecką a w drugim na równie zatłoczoną ulicę Kasprzaka?
Wołam @Projekt_Inwestor
#architektura
M.....a - Zauważyłem że kilka nowopowstających budynków mieszkalnych w #warszawa będz...

źródło: comment_8p6mDir4o2xef3s86jqV6u39Fd8ohVHZ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Merkava: Względy praktyczne:
- ograniczenie hałasu
- ograniczenie dostępu dla gołębi (bo to w miastach potrafi być zmorą)

Niestety są i efekty uboczne - trzeba to myć...
Poza tym taka dodatkowa przestrzeń na balkonie, poza tym że można ją fajnie zagospodarować, często zmienia się w składzik Janusza dla opon samochodowych a dla Grażyny drugą piwnicę.
  • Odpowiedz
@Merkava: Ciszej, duuuuzo cieplej zima dzieki czemu mozna na nim przechowywac jakies warzywa a w pokoju przylegajacym do takiego balkonu duzo mniej grzac, rower moze parkowac caly rok bo nie napada na niego, po zamknieciu od srodka na kluczyk [sporo ma taka opcje] dodatkowe zabezpieczenie antywlamaniowe.
Bardzo polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz