Wpis z mikrobloga

#hamakboners mircy jak to jest z tymi podpinkami, moga od wiosny zastapic śpiwór przy spaniu w hamaku? Do tej pory stosowalem rozwiazanie mata s.pomp w śpiworze i bylo niewygodnie (mata ucieka i budzilem sie leżąc na cienkim puchu przykryty s.pompą jak deklem) ale ciepło. Chcialbym zastapic śpiwor podpinka calkowicie. Da sie?
  • 7
@FunkyZeit: Nie bardzo. Zazwyczaj idea podpinek jest taka, że od góry masz dostęp powietrza, więc np Otula od Lasovika nie zapniesz tak, żeby było szczelnie. Jeśli chcesz koniecznie zejść z wagą, to na późną wiosnę-lato proponowałbym noszenie kocyka, którym mógłbyś przykryć się od góry. Powinno być OK.

Aczkolwiek weź pod uwagę inną kwestię - w lecie, kiedy nocne temperatury oscylują w granicach 15+, często rezygnuję z noszenia samopompy czy podpinki i
@FunkyZeit: po prostu zamień matę na podpinkę np. Otula ale nie eliminuj śpiworka, ew. śpiworek zamień na topquilt. Snugpak ma takie coś co nazywa się cocoon i w tym się można zapiąć ale podobno słabo wtedy ze spaniem po przekątnej. Tak więc ciężka sprawa ale doskonale rozumiem Twoje rozterki bo mam podobne. Byłem bliski kupowania lekkiej podpinki puchowej na wiosnę-jesień ale jak sobie do tego doliczyć jeszcze coś do przykrycia od
sory, że z takim opóźnieniem odpisuję.

Najpierw @FunkyZeit: tak jak napisane powyżej, rolą podpinki jest izolacja od dołu i od boku. To nie zastąpi śpiwora, bo wciąż jest otwarte od góry. W cieplejszych miesiącach można na górę położyć sobie coś a'la podpina do poncho albo koc, spałem tak nie raz i było ekstra! (generalnie w hamaku lepiej się śpi pod kołdra niż w śpiworze).
Jeżeli mata uciekała to jest kilka możliwości:
@theun: Dzięki za wglądowy głos, opóźnienie nie ma zupełnie znaczenia, do sezonu zostało mi trochę czasu ;) . Wzgledem maty s. Pomp. chcialem dmuchańca (neo x) kupic ale ostatecznie wybralem pro light, kosztowala połowe, waży nieznacznie wiecej, zajmóje porównywalnie miejsca w ekwipunku. Moje rozwiazanie to faktycznie mata w śpiworze, ale chyba ponad normatywnie sie kręce bo nawet w takiej konfiguracji zdarza się że whląduje pod matą.

@wtem!
No, moja ulubiona
@theun: Ale powiem Ci, że tak jak pisze @mlek, letnia wersja Otula, ważaca te 400g, do tego w połowie ceny... No to by było coś! Do tego na wierzch tylko kocyk albo inne woobie...
@Afrati az takie zejscie z ceny jest niemozliwe, bo w praktyce jedyna roznica bedzie tylko gramatura Climashielda. Zdecydowana wiekszosc kosztow pozostaje bez zmian, zwlaszcza szycie.

Chcemy zejsc do 250g