Wpis z mikrobloga

Kochane mirabelki z tagu #wlosomaniaczka : jaki olej do włosów suchych, średnioporowatych z tendencją do przetłszczającego się, wrażliwego skalpu? Myślałam o rycynowym wymieszanym np z oliwą z oliwek, ale to chyba bardziej na samą skórę głowy a nie na długość, co myślicie? Bo mi już od tych wszystkich blogów głowa puchnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pytaniepytanie #rozowepaski #wlosy
  • 7
  • Odpowiedz
@choramuchomora: a testowałaś już jakieś oleje? Na początek spróbowałabym samej oliwy. Konopny też mógłby być dobry albo lniany. No i warto wypróbować kokosowy i zobaczyć czy przypasuje.
  • Odpowiedz
@choramuchomora: może nie nakładaj na skalp? ja bym na twoim miejscu zaczęła od oliwy z oliwek. potem próbuj inne, nawet te nieprzeznaczone do twoich włosów. :) ileż to dziewczynom sprawdził się kokosowy mimo że miały wysokoporowatowce...
i myj głowę zawsze dwa razy.
  • Odpowiedz
@choramuchomora: warto spróbować jeszcze innego z wnikających, bo kokosowy jest bardzo specyficzny.
Na skórę głowy dlatego polecam konopny albo lniany, lniany ma kwas alfa-linolenowy pomagający regulować wydzielanie sebum, oba powinny mieć działanie łagodzące.
  • Odpowiedz
@choramuchomora: zawsze można kupić lepszy albo gorszy, ale wydaje mi się że dla przekonania się czy w ogóle przypasuje może być sklepowy. Zaznaczam tylko że niezbyt pięknie pachnie, ale zapachu na włosach już nie czuć
  • Odpowiedz