Wpis z mikrobloga

Świetny list gościa, który blokował przemarsz polskich faszystów, którzy szli przez Warszawe pod pretektstem uczczecia tzw żołnierzy wyklętych, a tak naprawdę po prostu gloryfikowali zbrodniarzy i faszystów.

Oczywiście zaraz jakaś konserwa z #4konserwy wyskoczy z tekstem, że faszyści to antifa a ci co chwalą morderców i mają faszyzm na sztandarach to nie faszyści. Jest to oczywiscie głupota. Faszyzm czy nazizm to ideologia prawicowa - w jej centrum jest naród, gloryfikacja narodu bez względu na zbrodnie tego narodu. Faszyzm jest anty-demokratyczny i zagraża wszystkim, którzy nie są faszystami.

https://www.wykop.pl/link/4201263/do-przyjaciol-centrystow/

Jednakże zbuntowałem się przeciwko akceptowaniu ksenofobicznych oraz antysemickich haseł w demokratycznym państwie, które w dodatku łączone były z wychwaleniem morderców. Thoreau w obywatelskim nieposłuszeństwie widział dwa elementy: łamanie prawa i oczekiwanie kary. Tego drugiego się spodziewałem.

Zobaczyliśmy faszystów, więc wystąpiliśmy przeciw nim i przeciw władzy, która ich chroniła. Policja niczym bezmyślne narzędzie brunatnej ideologii bezwzględnie nas spacyfikowała, łamiąc przy tym prawo, na które tak chętnie powołują się symetryści zrównujący moje postępowanie z działaniami homofobów podpalających tęczę. Cieszcie się, kiedy zgodzę się z Wami, przyznając, że łamałem prawo i wstydźcie się, gdy zrozumiecie, że też powinniście.

#neuropa #polityka
  • 37
  • Odpowiedz
@madegg: Antypatia do totalitaryzmu czy rasizmu to jedne z najprostszych moralnych decyzji, ale dla ludzi którzy zawodzą nawet przy takich podstawach istnieje, między innymi, przytoczony przeze mnie zapis KK.
  • Odpowiedz
@Andreth: aby podejmować decyzje trzeba mieć dostęp do informacji. Dlatego demokracja wymaga wolności wypowiedzi.

Blokowanie wypowiedzi jest więc równe sprzeciwem wobec demokracji.
  • Odpowiedz
@Andreth: p.s. przy czym wolność słowa dotyczy tylko os. posiadających prawa wyborcze. Wszelkiej maści niewolnicy nie są wliczani do równych. Przykład: antyczna Grecja lub USA przez większość swojego istnienia.
  • Odpowiedz
Blokowanie wypowiedzi jest więc równe sprzeciwem wobec demokracji.


@imateapot: Mylisz demokrację z ochlokracją (która, jak to już starożytni stwierdzili, prowadzi do tyranii). Demokracja musi sie chronić przed totalitaryzmami. Stąd po doświadczeniach lat 30 i 40-tych wprowadzono w demokratycznych państwach określone zapisy prawne, skutkujace owym "blokowaniem wypowiedzi".

Jako że w Polsce państwo nie egzekwuje tych zapisów, wkraczają obywatele.
  • Odpowiedz
@Andreth Niestety, kolega nie odpowiada na moje pytanie, tylko przytacza prawo pozytywne. Pytałem kto jeszcze nie może głosić poglądów w demokracji i z jakich imperatywów moralnych to wynika.
  • Odpowiedz
@madegg:

i z jakich imperatywów moralnych to wynika


Tylko tego nie napisałeś, zamiast tego próbowałeś błysnąć sarkazmem.

kolega nie odpowiada na moje pytanie


Jagnie jak tak, po tym jak doprecyzowałeś pokazałem korelację.
  • Odpowiedz
Jako że w Polsce państwo nie egzekwuje tych zapisów, wkraczają obywatele.


@Andreth: podwarzacie prawo stając w sprzeczności z wolą większości. Dodatkowo tworzycie precedensy, które w dłuższym okresie czasu doprowadzają do chaosu i szeroko rozumianego burdelu.

Albo szanujemy prawo kraju w którym żyjemy, ale przychodzi pan policjant z pałką i stosuje na obywatelu środki przymusu bezpośredniego.

Demokracja nie polega na tym, że JA mam monopol na prawdę i KAŻDY ma się słuchać
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: nie, nie jest. Faszyzm to nie jest jakaś tam jedna z wielu ideologii tylko rak. Głównym celem organizacji typu ONR jest likwidacja demokracji i budowa państwa totalitarnego, mają to jasno napisane w programie.
  • Odpowiedz
ozumiem, że paradowanie pod sierpem i młotem jest jak najbardziej w porządku?


@SirSith: a skąd taki wniosek? Ja mówię o faszystach a nie o komunistach. Komuniści robili ostatnio jakieś marsze w Warszawie? Coś przegapiłem? Jak będa szli komuniści to będę się wypowiadał na ten temat.
  • Odpowiedz
@PafnucyMaj: w którym punkcie programu mają to napisane? dość nieroztropnie z ich strony bo byłaby to podstawa do delegalizacji.
kluczowe jest w takiej sytuacji kto będzie interpretował czy dana grupa może/nie może, i jak zawsze w sytuacji interpretacji może być dużo niescisłości i tym razem będzie to marsz ONRu a za tydzień pielęgniarek.
  • Odpowiedz
@24xls: w ich programie to jest napisane w taki sposób, żeby nikt im nie wytoczył procesu, ale każdy widzi co z tego wynika

Odrzucamy każdą formę totalitaryzmu, w tym liberalną demokrację, jako reżimy polityczne skrajnie szkodliwe dla wspólnoty narodowej.


https://www.onr.com.pl/deklaracja-ideowa/

czyli po prostu podła ściema: "odrzucamy totalitaryzm, a totalitaryzmem jest demokracja". Każde dziecko wie, że demokracja to nie totalitaryzm a nie ma demokracji nieliberalnej. Z tego jasno wynika, że odrzucają demokracje.
  • Odpowiedz
każdy widzi co z tego wynika

@PafnucyMaj: najwyraźniej policja i sądy nie podzielają poglądu antify. Demokracja liberalna to utopijna wizja poprzedniego pokolenia. Od tego przecież jest wymiana pokoleniowa, żeby kontestować zastaną rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@PafnucyMaj: Po pierwsze, na podstawie czego nazywa pajac kogoś faszystą? Po drugie łamanie prawa, to łamanie prawa i koniec, niezależnie z której strony. Rozumiem twój argument - łamię prawo bo ja mam rację. Tak samo mówili komuniści w czasie rewolucji. Skutek? Ponad sto milionów trupów. Poza tym, rozumiem, że demokracja dla ciebie znaczy - ja jestem demokratą i mam rację, reszta to faszyści. Nikt poza tobą nie ma prawa do swoich
  • Odpowiedz