Wpis z mikrobloga

#youtube #poradnik #grafika #grafikakomputerowa #montaz #film

Witajcie wiem, że zielonka i w ogóle ale jakoś trzeba zacząć :/
Zaczynam nie tylko na wykopie, ale też na youtube, jeśli bylibyście zainteresowani poradnikiem z tworzenia miniaturek na YT to właśnie taki wrzuciłem. Będę publikować regularnie poradniki graficzne oraz poradniki dotyczące montażu filmów.
Jeśli macie jakieś pytania dotyczące grafiki/montażu piszcie! Z góry dzięki <3
Poniżej zamieszczam link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=u7oHl7i94cU&feature=youtu.be
  • 17
@vangfx:

To będzie bardziej poradnik dla osób, które no nie są grafikami i po prostu nie mają czasu bądź też pieniędzy, żeby zlecić grafikowi stworzenie takiej miniaturki


Z ciekawości - co przemawiało za tym, by wybrać płatnego Photoshopa zamiast GIMP-a?

Tzn rozumiem, że GIMP jest zbugowany, niedomyślny w niektórych kwestiach, ma paskudny interfejs. Ale wydaje mi się, że - skoro poradnik jest wymierzony do osób, które nie są grafikami - zakładamy,
@vangfx: To znaczy: nie zrozum mnie źle. Obejrzałem cały materiał do końca, masz przyjemny głos do słuchania, montaż wygląda profesjonalnie, przyciszasz muzykę gdy mówisz (co nierzadko bywa ignorowane przez większych tuberów). Tylko ten początek do mnie nie przemówił.

Mam też pewnego rodzaju "prośbę", jeśli to można tak nazwać, którą mógłbyś przemycić do swoich filmików w charakterze wartości edukacyjnych: naucz tych ludzi, czym są wiszące spójniki, jak powinno zapisywać się liczby poniżej
@Tuberia: Dzięki za odzew, jasne postaram się wprowadzić zmiany. Co do photoshopa, jestem grafikiem i montażystą na tym zarabiam, gimp pod względem możliwości oraz interfejsu do mnie nie przemawia, muszę dużo pracować w illustratorze oraz photoshopie, i siedze w nim od bardzo bardzo dawna więc to również kwestia przyzwyczajenia!
@Naxster: Tak, chociaż własnej działalności nie posiadam to pracowałem dla paru mniejszych firm no i cały czas aktywnie działam na umowe o zlecenie z różnymi klientami (Ten poradnik jest podstawowy, no nie jest to szczyt możliwości ale jest on dość prosty i potrzebny młodym twórcą przynajmniej z mojego punktu widzenia)
@Tuberia: Wracając do tematu photoshopa no nie oszukujmy się jest wiele małych twórców którzy lecą na piratach więc myśle, że coś wykombinują ew. może darmowy trial? To też fajna możliwośc poznania programu. Ale być może nagram poradnik również z GIMP'a
@Naxster: Z wykształcenia jestem technikiem informatykiem aczkolwiek pokończyłem kilka kursów graficznych no i tak jak wspomnialem w poprzednim komentarzu "pracuje" w tym fachu
@Tuberia: Zgadzam się w 100% tak samo jak używanie programów do edycji video ja posiadam w swojej małej bibliotece tylko Vegasa movie studio 13 i pro 13 ale jednak mam taką potrzebe, tworcy którzy zaczynaja i nie stac ich na takie programy mają mase darmowych zamienników wcale nie gorszych! No ale realia są niestety inne :/ Dobrze wiemy, ze znajdzie sie dużo takich twórców. Postaram się wykonac jakieś poradniki z gimpa
@Haradrim: Szczerze, to jestem samoukiem i lubie poznawac każdą opcje po kolei ale jeśli interesuje cie jakiś kurs wideo, to zapraszam do subskrybcji, bo mam na dniach wlasnie nagrac poradnik z montażu filmów. Jeśli jednak nie jestes zainteresowany moge polecić ci kanał Krzysztof Dziewiątkowskiego nagrywał on (albo i pewnie nagrywa dalej) również fajne poradniki z których kiedyś korzystałem jak zaczynałem swoją przygode z montażem
@vangfx: no właśnie jestem świeżo po całej jego playliscie z premiera i szukam czegoś dalej, bo sam nie wiem co robić na tym etapie. jedyne co umiem to znam i umiem się posługiwać premierem, i kopiować to co robią w tutorialach ;d
@Haradrim: Sam staraj się poznawać nowe funkcje. Postaw sobie cel, zrobic intro, zmontowac klip z efektami i realizuj te cele sam, bez pomocy poradników. Moge cie zapewnić, że po kilku nieudanych próbach zaczniesz nabywać nowe umiejętności!
@vangfx: Znasz jakiś dobry darmowy program do montażu?
Znam Lightworksa, ale interfejs mnie mega odrzuca od niego. Nie rozumiem filozofii która tam działa.
Ratuje mnie iMovie na Macu, ale wygodniej jednak się montuje na PC, a czasami jest taka potrzeba to fajnie jakieś przyjemne alternatywy poznać :)