Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz #wlosy
Mirabelki drogie moje. Jestem różowa która się zupełnie nie zna na kosmetykach. Moje włosy to masakra - po prysznicu czy po zdjęciu czapki mam na głowie jeden wielki kołtun. Ciężko to rozczesać. Kupiłam sobie szczotkę - Tangle Angel, używam odżywki i olejków do włosów, staram się delikatnie nakładać szampon i w ogole nic złego włosom nie robić. Ale nie pomaga ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam dość cienkie, miękkie włosy.
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Naciass: nie umiem się czesać xD wchodzę do fryzjera i każe zrobić tak żebym rano nie musiała układać pół godziny. Ale mam po prostu długie, proste włosy.
@Caarolin: dzięki!
  • Odpowiedz
@zaba34: dodatkowo szczotki Tangle teezer, angel i wszystkie tego typu z czasem zaczynają łamać włosy na długości :/ Skoro tak się plączą to może są kręcone albo falowanie tylko jeszcze o tym nie wiesz? Wejdź sobie na wyżej poleconego bloga i powiązany kanał na yt. Stamtąd dowiesz się bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@zaba34: Plątanie to pewnie kwestia tego jak się łuski układają, masz pewnie średnioporowate włosy. Poczytaj o pielęgnacji wysokoporowatych, chociażby u Anwen i u tej blondynki, a jak przeciążysz za szybko to wtedy poszukasz lżejszych kosmetyków.

Ja mam raczej średnioporowate z tendencją do wysokoporowatych czy jakoś tak. Włosy są cienkie i miękkie, końcówki chamsko się przesuszają. Stale balansuję na granicy puszenie/totalny oklap. Praktycznie nigdy nie uzyskuję tzw. ślniącej tafli. Może na
  • Odpowiedz
@zaba34: Żadne tangle teezer czy jego wariacji, ja sobie włosy nim porwałam i cierpię, i one cierpią, i wszyscy cierpią, bo o tym ciągle mówię. XD
Idź na kanał Agnieszki, na bloga i na grupę na facebooku "włosing". :)
  • Odpowiedz
@presyjna:

Jak działa skrobia na włosy?


"Odświeża włosy, pochłaniając sebum (suche szampony),
odbija od nasady,
zmiękcza i wygładza fryzurę,
pogrubia i dociąża włosy,
dodaje połysku i puszystości,
kondycjonuje porowate włosy,
dyscyplinuje, rozplątując plączące się pasma."

Źródło

Nie mogę znaleźć na szybko jakichś bardziej naukowych opisów wyjaśniających sposób działania. Może na zagranicznych blogach coś będzie. W każdym razie to serio działa. Włosy są dociążone, ale jednocześnie sypkie, nie sklejają się zaraz, fryzura
  • Odpowiedz