Wpis z mikrobloga

Mirki z #bielskobiala, doradźcie jakieś liceum dla mojego syna. Muszę się przeprowadzić z trójmiasta do Bielska i nic na temat tamtejszych liceów nie wiem. Ważne jest to, żeby był w miarę dobry biol-chem (dziecię chce na fizjotetapię). Nie może to być szkoła „elitarna”, żadne mundurki nie wchodzą w grę. Synek mocno zbuntowany, nie jest kujonem, ale nie głąb. Najgorsze, że jeszcze nic nie wie o przeprowadzce, muszę mu na dniach powiedzieć, lekko nie będzie:(
#liceum #licbaza
  • 33
  • Odpowiedz
IV LO KEN. "Nie dostałem się do Kopernika ani Żeroma"
Rej. "Nie jestem orłem ale rodzice we mnie inwestują. Nauczyciele dobrzy ale nie cisną." Bananowa młodzież
LO Żerom. Raczej human. Raczej spoko.
V LO. Zawsze wysoko w rankingach jeśli chodzi o matmę. Elytarne.
  • Odpowiedz
LO Żerom. Raczej human. Raczej spoko.

@maslon: @tylkopstryk: Biol-chem też spoko, miałem paru znajomych, którzy potem wylądowali na medycynie/stomatologii/farmacji i nie słyszałem żeby któryś żałował wyboru biol-chema w żeromie.

V LO. Zawsze wysoko w rankingach jeśli chodzi o matmę. Elytarne.

Najlepsze w Bielsku, fajni nauczyciele, super atmosfera, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast tylko i wyłącznie mat/fiz/inf i tego typu ścisłe przedmioty, biol-chem nie ma tu
  • Odpowiedz
@tylkopstryk: Dokładnie tak jak wspomniane - biol-chem był zawsze wysoko w Koperniku, aczkolwiek V LO jest najlepszą opcją dla wszystkich mądrych głów ( ͡° ͜ʖ ͡°) z własnego doświadczenia wiem, że III LO jest przereklamowane i uczniowie mają dobre oceny, bo większość rodziców stać na korepetycje. 'raczej spoko' jest odpowiednią oceną.

Bielsko jest świetnym miastem i nic się nie bój ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
aczkolwiek V LO jest najlepszą opcją dla wszystkich mądrych głów

@Bogdan191: z tym nie do końca się zgodzę, jeśli ktoś nie chce iść w kierunku przedmiotów ścisłych, to moim zdaniem nie powinien iść do V LO. To jest szkoła ukierunkowana na mat/fiz/inf (ewentualnie geografię od niedawna), zresztą wystarczy popatrzeć jakie profile klas są w rekrutacji.
  • Odpowiedz
@Bogdan191: Nie, zdecydowanie nie wyklucza, natomiast jak ktoś chce zdawać rozszerzoną maturę z biol/chem to zostaje mu w zasadzie kształcenie na własną rękę, bo sama podstawa programowa nie wystarczy - w takich przypadkach zdecydowanie lepsze są szkoły z profilem biol/chem :)
  • Odpowiedz