Wpis z mikrobloga

#forex
podczas zakładania konta na hotforex proszą o podanie numeru NIP oraz skanu paszportu lub innego dokumentu- rozumiem, że na tą chwilę to jest to firma w miarę godna zaufania, ale mam wewnętrzny wstręt do podawania swoich danych gdziekolwiek. zresztą skan dokumentu rozumiem, ale po co NIP? jeśli jest to tylko wymóg organu ich kontrolującego to czy mogę podać fejkowy numer i nie będę miał problemu przy ewentualnych wypłatach/weryfikacji tożsamości w razie problemu?
druga sprawa, że skoro już muszę wysłać skan to chciałbym wysłać skan prawa jazdy (mam wrażenie, że jest to najmniej wrażliwy dokument) i np. wyblurować numer pesel. czytałem, że często przechodzi taki manewr, czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

ewentualnie mógłbym skorzystać z innego buka, ale widzę że mają stosunkowo niskie fee, mają cryptocoiny którymi czasami się bawię, mają dobre opinie i nie są market makerem. może ktoś poleci coś lepszego? w tej chwili siedzę na whaleclub które jest słabo legitne ale skalpuje się dobrze (choć na crypto zysk zjada ich 'pseudo-swap'). denerwuje mnie tylko fakt, że walutą jest crypto i tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy zysków nie zje spadek na głównej walucie (jak np. ostatnio z bitcoinem się dzieje)
  • 8
  • Odpowiedz
@chom1k: Tak to jest normalne. Pamietam jak kiedyś brałem udział w konkursach organizowanych przez forex to robiłem konto na mamę - wygrałem iPada .

Niestety nie wiem czy będziesz miał problemy. Podać musisz nie obejdziesz tego.

Co do prawa jazdy nie przyjmą Ci. Cofając się do poprzedniej informacji ja wtedy jeszcze nie musiałem, a teraz jak jest to nie wiem już dawno z tego gowna uciekłem :)

A wracając do
  • Odpowiedz
@cder: ja nic nie wtopiłem. Foreks to jedna wielka przepompownia pieniądza.

Jak to powiedział mój szef jak pracowałem na giełdzie: Foreks to jedno wielkie oszustwo. Ładnie sterują kursami.
W dodatku duża ilość BOTów, masa oszustw ze strony brokerów.

Nikt z nas nie stracił, a każdy zyskał, ale ja już dawno z tej platformy wyszedłem i przeniosłem się na całkiem
  • Odpowiedz
@cder: chodzi mi tu o niekorzystne zlecenia dla klientów, ale już korzystne dla brokera np.: XTB nie ostrzegało klientów, że maja prawo odrzucić ich zlecenie (nie pamietam jaki to był rodzaj zlecenia), jeżeli cena miedzy złożeniem, a zawarciem transakcji zmieniła się zbyt bardzo. Wiadomo, że jak cena się zmienia zbyt bardzo to klient zyskuje, a XTB notuje stratę

Dużo jest przykładów i można je wymieniać.
  • Odpowiedz