Wpis z mikrobloga

Wymyśliłem chytry plan, jak podpiąć wieżę do TV i mieć dźwięk z obydwu jednocześnie...

Mam w TV głośniki, które średnio się nadają do grania czy słuchania muzyki, ale za to bardzo dobrze do słuchania dialogów, oraz wieżę Technics z tych starszych, która świetnie gra ale na jej korektorze graficznym ciężko uwydatnić głosy postaci itp.

I plan jest taki - biorę przewód bezpośrednio do głośników wewnątrz TV lutuję, z drugiej strony chinch na wejście AUX do wieży i powinno działać..

Powinno, prawda ?

#pytanie #elektronika #majsterkowanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@CzapkaG dlaczego miałbym spalić... ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś moje intencje... Chce sygnał idący już prosto do głośnika przenieść na wejście do wzmacniacza wieży.

Nie jestem specem od tego, dlatego pytam, bo mój chłopski rozum mowi, że to będzie działać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Arthaniel: Jeszcze raz. Sygnał jaki chcesz "zabrać" z tv jest wzmocniony przez wzmacniacz. Ty chcesz podłączyć ten sygnał do wejścia niskonapięciowego. Jak władujesz tam kilka Watt to spalisz wejście. Musiałbyś znaleźć sygnał dźwięku przed wzmacniaczem w tv i taki wypuścić na wieżę. Ewentualnie podłączyć sygnał z głośników do wzmacniacza wysokonapięciowego (najczęściej w samochodach takie można spotkać)
  • Odpowiedz
  • 0
@sphinxxx Hmm... Faktycznie, na allegro są jakieś konwertery toslink - chinch... A to nie działa jak mini Jack, że wyłączy głośniki ponpodpieciu innego odbiornika ?
  • Odpowiedz
@Arthaniel: Nie. Z wyjścia optycznego masz sygnał podawany liniowo, niezależnie od głośników telewizora, całkowicie sterujesz nim na wzmacniaczu, do którego go wpinasz. W takiej konfiguracji sterujesz oddzielnie natężeniem dźwięku na telewizorze i na kinie domowym, tzn możesz całkowicie wyłączyć jedno, niezależnie od drugiego.
Zazwyczaj gniazdo jest wyłączone programowo, w ustawieniach dźwieku tv powinieneś mieć odpowiednią opcję (jak tak mam w Sony).
  • Odpowiedz