Wpis z mikrobloga

Jakie są najbardziej polecane ogniwa 18650 z #gearbest (preferuję, bo jest i trochę punktów i troszkę z refundów w GB Wallet) albo #aliexpress? Oczywiście w rozsądnej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@defar do czego potrzebujesz? Ja biorę uszkodzone baterie do laptopów za darmo. W każdej jest większość ogniw sprawnych. Do powerbankow idealnie
  • Odpowiedz
@defar: Najlepsze na rynku, w tej kolejności - NCR18650GA, INR18650MJ1 i INR18650-35E. Inna bajka to wysokoprądowe jak US18650VTC6 ale to do specyficznych urządzeń.

Z tym że na GB teraz chore ceny przesyłek, a nawet z niektórych magazynów li-ionów nie wysyłają do nas.
  • Odpowiedz
@kubixiaomi: widziałem i właśnie szok, rzecz za 1$ a najtańsza wysyłka 5
myślałem nad drukarką 3d, jak zobaczyłem że priority line kosztuje 140 zł to mi się odechciało
  • Odpowiedz
@defar: w takim razie:

Polecane (obiektywnie najlepsze) akumulatory do latarek (i powerbankow)

SAMSUNG INR18650-35E

LG INR 18650 MJ1

Panasonic NCR18650B - tansza i gorsza ale tez spoko do modeli <3A


Ogolnie do latarek kazde ogniwo bedzie dobre. Mozna tez uzyc wyokopradowych ogniw typu 30Q czy VTC6, ale mają mniejszą pojemnosc a ich zalety w postaci duzej wydajnosci pradowej nie zostana wykorzystane.
  • Odpowiedz
@defar no właśnie lipa, ja chciałem wziąć baterie do drona, ale teraz wysylka 5$ to już taniej na ali wychodzi, planuję też niedługo sparka kupić i tam priority line wychodzi 17$ a był po 3$, ale przy tej kwocie to już i tak mi to większej różnicy nie robi, oby długo to nie trwało
  • Odpowiedz
No to pewnie wezmę te, które podlinkowałem. Cena ok czy czekać żeby coś przycebulić? Na aliexpress raczej też będzie taki wzrost cen i spadek liczby promocji jak na gb?
  • Odpowiedz
@ma_ba: skad ta kolejnosc? 35e z tego co widzialem w testach lepiej sobie radzi od mj1, jakies 100-200mah wiecej przy pradach >1A i lepiej trzyma napiecie zatem moc wieksza
  • Odpowiedz