Wpis z mikrobloga

Już za 4 dni komercyjnie startuje giełda #kryptowaluty o nazwie #upcoin
Początkowe plany wspierania PayPala do wpłat/wypłat nie wyszły (PayPal powiedział, że kryptowaluty to dla niego temat "no-go"). Po starcie planowane jest wydanie tokenu giełdy - na takiej samej zasadzie jak funkcjonuje to na Binance (BNB) oraz Kucoin (KCS).

Universa na rozpoczynających się dzisiaj targach MWC (Mobile World Congress) w Barcelonie zaprezentuje działający prototyp portfela sprzętowego o nazwie HODL ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Dostępne będzie w cenie 0.25 ETH. Obsłuży BTC, ETH, UTN-P i UTN oraz wszystkie tokeny w standardzie ERC20. Rośnie mała konkurencja dla #trezor i #ledger

Czym są smart kontrakty (Smart Contracts) - krótki artykuł pisany prostymi słowami oraz z przykładami.

Swoją drogą na stronie (kryptowaluty.org.pl) dodany został certyfikat SSL.

Przy okazji przypominam o poradnikach:
1) zakup dowolnego przedmiotu na Amazon przy użyciu kryptowalut
2) zakup dowolnej kryptowaluty bez weryfikacji danych (podawania danych z dowodu osobistego)
3) zakup dowolnej kryptowaluty z weryfikacją danych
BeCometA - Już za 4 dni komercyjnie startuje giełda #kryptowaluty o nazwie #UPCoin 
...

źródło: comment_hYv1dROjvyxRomHHQ4kyEZyrtOTU7tIz.jpg

Pobierz
  • 10
@LucaJune: dokładnie. Wygarnąłem im to w podobny sposób jak Ty teraz, na ich telegramie. Co więcej, na ich stronie dalej widnieje obrazek który wskazywałby na to, że PayPal będzie wspierany. Taka już ruskich mentalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą napisałem do PayPala w sprawie kryptowalut oraz tego jak on się na nie zapatruje i poza laniem wody niczego się nie dowiedziałem.
na takiej samej zasadzie jak funkcjonuje to na Binance (BNB) oraz Kucoin (KCS)


@BeCometA: Czyli jakiej? Bo te tokeny funkcjonują na różnej zasadzie.
BNB tylko zmniejsza fee przy trejdowaniu, a KCS to przede wszystkim udział w zyskach.
@Kliko: miałem na myśli to, że będą tokenami wydanymi przez giełdę i zarządzanymi przez nią, co zwiększa jej/ich wiarygodność.

Co do różnic i podobieństw, to możemy się spierać. Obydwa wykorzystywane są np. w głosowaniach użytkowników, które organizuje giełda. Obydwa dają posiadaczom pewne korzyści (ale w inny sposób).
@Kliko: co będzie bardziej wiarygodne?
Token wydany przez zlepek ludzi, którzy po prostu postawili stronę internetową, napisali smart-kontrakt i obiecują rozwiązanie kolejnego (nieistniejącego) problemu czy token wydany przez giełdę, która będzie posiadała działający już od x dni/tygodni produkt?

W dziwną stronę zmierza nasza dyskusja. Dla mnie odpowiedź jest oczywista i osobiście większym zaufaniem obdarowałbym token wydany przez giełdę.
osobiście większym zaufaniem obdarowałbym token wydany przez giełdę


@BeCometA: Myślałem, że porównujesz giełdy bez własnych tokenów do giełd z własnymi tokenami, a teraz porównujesz tokeny giełd do innych tokenów.