Wpis z mikrobloga

wiem że wypadałoby zapytać dentysty/ortodonty ale wiele osob ma ten sam problem i mogę w jakiś sposob zobaczyc z czym wiaze sie ten problem opierdajac sie na doswiadczeniach innych osob
  • Odpowiedz
tak,ogolnie jest to efekt zaniedbań z okresu dzieciństwa teraz staram się jak najbardziej utrzymywać higienę,płyn,nici,dobra pasta,szczoteczka,martwy ząb jest po założeniu lekarstwa(trzonowiec)
  • Odpowiedz
@alechuinia123: Czyli nie masz się czym martwić, lepiej zapobiegać niż leczyć... plombę można wymieniać kilka razy, ale standardowo powinna się trzymać przez długi czas, jeśli wypada po krotkim czasie to cos jest nie tak i prawdopodobnie dentysta ja zle zalozyl. Co do aparatu na zeby- Zalezy jak dużą masz wadę zgryzu, leczenie tych najlzśzejszych wad trwa 2 lata- masz do wyboru kilka rodzajów aparatów- Samoligaturujący, który jest skuteczniejszy i rzadziej musisz chodzić na kontrole do ortodonty, zamiast raz na miesiac raz na 3 miesiace. Tradycyjny- gorszy, wymaga częstszych kontroli i jego prostowanie "bardziej boli", no ale jest tańszy od samoligaturujacego. Są też niewidoczne aparaty, ale z reguły droższe a i na efekty trzeba czekać dłużej. U mojego ortodonty cennik wygląda tak:
Aparat stały tradycyjny metalowy (1 łuk) 1600 zł
Aparat stały Cannon Ultra System (1 łuk) 2000 zł
Aparat stały tradycyjny kosmetyczny (1 łuk) 2200 zł
Aparat stały samoligaturujący metalowy (1 łuk) 2100 zł
Aparat stały samoligaturujący kosmetyczny z metalową klapką (1 łuk)
  • Odpowiedz
@alechuinia123: nie do końca wiem, co masz na myśli poprzez szare końcówki? Generalnie zęby pokryte są warstwą szkliwa, które przepuszcza światło. Z reguły, gdy szkliwo jest w dobrej kondycji zęby są jaśniejsze, z wiekiem wypłukuje się fluor etc i ojawiają się przebarwienia. Nie znam tego produktu, chętnie sobie o nim poczytam, ja zwyczajnie używam fluoru Elmex'a w żelu. Ma się nijako do wybielania ale wzmacnia zęby i zapobiega nadwrażliwości.
FasolaSzparagowa - @alechuinia123: nie do końca wiem, co masz na myśli poprzez szare ...

źródło: comment_FkEvWLFbif7AHRoVwD5boZJ2rtrE0Hig.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
a i jeszcze jedno pytanko odnośnie właśnie tego martwego zęba,ile on wytrzyma?Może zostać do końca życia czy raczej są duże szanse na to że kiedyś w końcu się złamie/wypadnie/będzie trzeba wyrwać?
  • Odpowiedz
@alechuinia123 z biegiem czasu i zuzywania się go, pewnie się ukruszy, generalne ja jednego mam zrobionego tak że górnej i dolnej ścianki korony nie mam i mam przez całą długość zęba amalgamatowa plombe, są tylko boczne ścianki. do tego mi naroslo dziaslo na niego trochę (siódemka) i jest full zabezpieczony. Co prawda martwy nie jest... Ale ogółem da się ratować ;)
  • Odpowiedz