Wpis z mikrobloga

@OSH1980: A co Pal z przeplotem na tym CRT bardzo migota, to podobno najlepszy monitor do Amigi. Jak masz $$ to może IndiAGA. Nie wiem co chcesz na tym robić? MultiScan jest dobry pod System ale jak chcesz poużywać starych apek to i tak PAL. Może spróbuj na 3.1 może na 3.9 masz coś skopane albo to może przez ten twój modyfikowany kick jest coś nie tak.

Ale jak dorzucisz
  • Odpowiedz
@YoungClassic: Jak dorzucę GFX to tak, ale kiedy to będzie... poczytam o tej IndiAGA. Chcę się tym bawić i mieć kwadratowe piksele. HIGH-RES PAL tu niestety migocze, a DBLPAL to niecałe 50 Hz i też to widać.. Tylko MULTISCAN ewentualnie DBLNTSC. 3.9 jest zainstalowane na czysto tylko z BoingBagami. Fakt, mam customowy 3.9 w ROM-ie. A skąd to wiesz?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OSH1980: Widać z daleka, może to właśnie wina jakiejś customowej biblioteki czy coś.... Dawno nie używałem Multiscan ale wydaje mi się że overscan nie powinien być problemem. Indi to raczej nie są kwadratowe piksele, może występować delikatne rozmycie. tak że są +/-.

Flicker-fixer, scandoubler

Ale jeśli masz zamiar instalować GFX to nie ma sensu raczej bawić się w Indi. Masz monitor pod PAL, dema, gry, etc.

Jak dołożysz Sonneta to
  • Odpowiedz
@YoungClassic: ja LCD dołożę nawet i bez Sonneta, bo przecież ten Microvitec ma raczej słabiutkie rozdzielczości. Mój kolega tak ma. Cholera, sam się zastanawiam, dlaczego tak to źle wygląda. Overscan nie pozwala mi na przesunięcie w lewo. Najlepiej to to wygląda w 640 × 512, ale migocze strasznie.
  • Odpowiedz
@OSH1980: PAL HIGH-Res jest optymalny na początek. INFOTRONIC podobno ten dobrze sobie radzi. Tylko cena trochę skoczyła. Na PPA jest trochę info o tym. Na AmiBay w jednym temacie gdzie ktoś sprzedaje adaptery VGA też jest lista monitorów.

Chyba że się nie da, sprawdzę może na ECS jak to wygląd ale nie obiecuje na razie instaluje Classic WB 68k. Do A2k.

Nie taka słabiutka "up to 1024x768" praktycznie więcej nie
  • Odpowiedz
@YoungClassic: właśnie po to kupiłem tego Microviteca, żeby nie używać PAL High-Res, bo chciałem mieć kwadratowe piksele... a teraz nie mogę zrozumieć, czemu mam ten szeroki pasek z lewej. Będę instalować Amiga SYS 4, zobaczymy...
  • Odpowiedz
@OSH1980: Piksele zawsze będą kwadratowe:) Ale MultiScan tylko pod system jak odpalisz demko albo grę to rozdzielczość i tak się zmieni na PAL. Ogólnie to Multiscan działa na każdym raczej monitorze, monitor kupiłeś sobie fajny ale on raczej nie jest do MultiScan może spróbuj HighGFX Multiscan to jest bieda jak się nie ma siana:) Tylko bierze pierwszy monitor z brzegu.
  • Odpowiedz
@YoungClassic: o w mordę... faktycznie. Szkoda tylko, że to 55 Hz. HighGFX był już w systemie. Teraz ten obraz jest nawet za duży. (belka mi wychodzi poza zakres, a overscan nie pomaga). No i żre CHIP aż miło. Nawet z FBlitem. Ale dzięki :)
  • Odpowiedz