Wpis z mikrobloga

#komputery
#pcmasterrace

Cześć Mircy. Pomógłby mi ktoś złożyć sprzęt do grania w mało wymagające gry? Głównie to bym chciał mieć w cs:go te 120fpsów na stałe, w fortnite minimum 60 albo tez najlepiej 120 i stałe 60+ w rusta. Fajnie gdybym mógł pograć w wiedźmina 3 na luzie, bo kupiłem już dawno ale lapek nie daje rady.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2018?page=0,6

Coś takiego spoko czy inaczej to składać? Do tego na pewno chciałbym 250gb ssd, może nawet zamiast tego hdd. Chciałbym się zmieścić w 2500zł ze wszystkim, chociaż jak widać ten link co dałem nie mieści się w budżecie, a jeszcze trzeba by było do niego dołożyć ssd i obudowę. Dlatego chciałbym zapytać czy można gdzieś zejść z ceny czy może czekać na wyjście nowych xxx #pdk?

No i sam nie wiem czy zamawiać na morelach ze złożeniem, bo ostatnio zamawiałem mamie komputer stamtąd i wszystko było ok, ale wiele negatywnych opinii krąży.
  • 12
  • Odpowiedz
@turok2016: powiedzmy, ze ssd to moja fanaberia i moge dolozyc do niego ponad budzet, chyba ze na serio nie warto i lepiej zostac przy hdd

@Dox3l: hmm, a w takim razie jak brac ram i plyte zeby moc np za kilka miesiecy dolozyc sobie 8gb? no i czy lepiej miec 16gb wolniejszego ramu czy 8gb szybszego?
  • Odpowiedz
@RBNG: no SSD daje Ci szybkie włączanie systemu i szybsze wczytywanie poziomów i to tyle, branie go zamiast HDD jest bezsensu wg mnie, bo jak zainstalujesz system i parę gierek i miejsca brak.
Co do RAMu lepiej mieć więcej to oczywiste.
Te ceny teraz to jakaś masakra xD
  • Odpowiedz
@RBNG: Wiesio i Rust to wymagajace gry i do giercowania na przyzwoitych efektach w nie potrzeba by grafiki za 1600zł ze względu na zawyżone ceny GPU...

Blisko tysiaka możesz liczyć utopisz w procesor a na SSD blisko 300-400 zł...

Ceny RAM'u też nie są jakieś najniższe a potrzebował byś z 16GB ¯\_(ツ)_/¯

Przy aktualnych tendencjach za tyle można mieć konsolę albo ewentualnie dobry komputer do biura...
  • Odpowiedz
@leon0xxx: fajnie ale ja nie potrzebuje konsoli ani komputera do biura, poza tym konsole sa duzo tansze wiec nie wiem z czego to zdanie mialo by wynikac

dobra powiedzmy ze wiedzmin 3 odpada bo to i tak single, a wole multi, no a co do rusta to trudno, gierka 10/10 ale nie dla biedakow wiec sobie odpuszcze, albo kiedys doloze ram xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dox3l ok dzięki za info. A co myślisz o poczekaniu na te nowe płyty główne h310 podobno mają być dużo tańsze i ogarnąć ta i3 8100
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dox3l tak tylko jak temu zaradzić jak obecnie większość świata ma sprzęt podatny na te ataki

Co zamiast tego?
  • Odpowiedz