Wpis z mikrobloga

Czy to jest gównowersja indyjska?

Kupiłem pod koniec stycznia z tej oferty: https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_362705.html
Firmware zaktualizowało się do 1.0.1.69
Na pudełku przy SKU jest końcówka CN.
Tak wygląda tył pudełka -> https://i.imgur.com/MDSuQ8h.jpg

Zauważyłem, że pulsometr nie daje powtarzalnych wyników. Robię pomiar przez aplikację, sekundę później klikam drugi pomiar i jest różnica nawet +/- 10 gdy nie ruszam ręką. Gdy poruszam to jest jakiś kosmos typu 120-130.
Za to bateria wydaje się być ok. Rano gdy listonosz przyniósł naładowałem do pełna, sprawdziłem kilka apek (powiadomienia itp), zrobiłem około 40 pomiarów pulsu, przez ten czas opaska była cały czas połączona i obecnie jest 96%.

Już sam nie wiem. Z tego co widziałem w tagu (wpis z listopada) sensor wskazuje na gównowersję. W feedbacku tej oferty na gearbest ludzie zamieszczają zdjęcia z prostokątnym sensorem lub okrągłym ale większym. Ja dostałem z tym mniejszym fioletowym.

#miband2 #gearbest @GearBest_Polska
Pobierz seattle - Czy to jest gównowersja indyjska? 

Kupiłem pod koniec stycznia z tej ofe...
źródło: comment_z5xIwWzj0wmPON0FrjMbo6oiv4yAQL2m.jpg
  • 17
@maciejaszek: Też kupiłeś wersję Chinese? Ja wziąłem Chinese z powyższego linku i dostałem to co na zdjęciu. Jaką masz wersję firmware? Czytałem, że te indyjskie nie dostają nowych wersji albo dostają z opóźnieniem. Moja zaktualizowała się do końcówki 69.
@seattle Wygląda bardziej jak indyjska, niż global (ale to tylko takie wrażenie, bo słaba jakość zdjęcia), choć numer seryjny mówi, że to chińska. Możliwe, że xiaomi teraz podmienia w chińskich na ten pulsometr co w globalu. Możesz dać lepsze zdjęcie tego pulsometru?
Nie ma MiBamda, w którym pulsometr działałby na poziomie przyrządów medycznych, wszystkie działają jak chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seattle: MiBand jak wszystkie, żeby w miarę mierzył należy, mieć dość mocno ściśniętą opaskę (zupełnie niepraktyczne) i trzymać rękę na wysokości serca ...
@Volki: Mam okrągły, ale mniejszy niż na Twoich zdjęciach. Kolor fioletowy/różowy. Te dwie diody nie są blisko sensora jak na zdjęciach, a trochę dalej po bokach.

@Ritycho: Jesli india, to dlaczego bateria wydaje się być ok? 4% od rana to chyba niedużo, a sporo się bawiłem aplikacjami, pulsometrem itd. Zobaczę ile zejdzie w nocy.
@seattle Teraz to już niewiadomo co to, może faktycznie Xiaomi dodaje dwa różne pulsometry do chińskiej wersji - zgodnie z opisem GB.

Jeśli faktycznie pomiary pulsu masz bardzo rozbieżne, to jednak warto zastanowić się nad reklamacją.