Wpis z mikrobloga

@gemmah to ja zapytam: mam bazę hard z neonail i jak trzymam zmywacz ok. 10min pod folią to nic się nie dzieje, lakier jest tylko trochę bardziej kruchy :-/
Coś robię nie tak?
@krave scierasz top wczesniej? On dosc mocno sie trzyma. Tez pod folia trzymam okolo 10min i pozniej paznokciem zdrapuje go - jest faktycznie tylko bardziej kruchy ale schodzi ladnie na 0 bez zadnych uszkodzen paznokcia.
@helena_80 tak, miejscami aż do płytki :-/
Teraz mam duży odrost i myślę czy ściągać całość, czy zetrzeć odrobinę i na to nie kłaść nowego lakieru
@gemmah: właśnie myślałam, że 10min to już dużo bo w każdej instrukcji jest napisane "parę minut" bałam się wysuszenia płytki i skóry wokół. A co myślisz, żeby tylko zetrzeć gąbką jak najbardziej top i lakier i na to położyć nową bazę, lakier i top przykrywając odrost? Wszystko mi się trzyma dobrze.
@krave: znam dziewczyny, które tak robią i żyją ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale z drugiej strony czytałam też opinie, że dobrze jest zdjąć lakier, żeby zobaczyć czy jakaś choroba nie rozwija się na paznokciu pod hybrydą.
Kupiłam kiedyś specjalny zmywacz do hybryd, w instrukcji było napisane, żeby ściągnąć po 3min, ale po takim czasie mój lakier jest nieruszony. Zawsze trzymam dłużej i później nakładam oliwkę
@gemmah: no dokładnie - mam tak samo. Ja po ściągnięciu moczę w ciepłej oliwie, a ostatnio wysmarowałam końcówki palców i paznokcie maścią z witaminą A i owinęłam folią na 20min
@krave slyszalam ze niektore dziewczyny tak robia, tylko trzeba pilnowac zeby jakies zapowietrzone fragmenty nie zostaly, zeby sie pod nimi nic paskudnego nie rozwinelo.
@helena_80: ja całe życie miałam takie, że byłam podejrzewana o posiadanie doskonałej jakości tipsów a teraz mam straszne :(
Czym zdrapać lakier po wymoczeniu go w acetonie? Pałeczka od chińskiego jedzenia nie działa xD
@krave na pewno nie polecam patyczkow do skorek ani tego metalowego dlutka. Narobilam sobie swego czasu straszne dziury w paznokciach nimi. U mnie najlepiej sprawdza sie zdrapywanie paznokciem
@helena_80: a mi jebnieta kosmetyczka spiłowala naturalne do waty. Właśnie zdjęłam hybrydy i mam papier, gdzie moje naturalne paznokcie zawsze były twarde jak kamień. Jestem tak #!$%@? ze chyba do niej zadzwonię. Nosz #!$%@? Mac