Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam takie pytanko. Chciałbym sprawić swojej mamie przyjemność i odnaleźć jej serdeczną koleżankę, która dawno temu wyjechała za granicę i urwał im się kontakt (to były jeszcze czasy kiedy trzeba było zamawiać rozmowy międzymiastowe, a zagranicę wysyłano najwyżej telegramy). W skrócie nie mam pojęcia jak ta kobieta ma teraz po mężu na nazwisko - a najprościej byłoby wyszukać w ten sposób. Natomiast wiem jak mają na imię jej dzieci i mąż. Pojawia się tu pytanie czy jest może jakiś fajny filtr/narzędzie do #facebook, w którym np. można byłoby łatwo ustawić że dajmy na to poszukuję X wtedy i tylko wtedy gdy brat X ma na imię Y. Wiadomo, że nie każdy ma na fejsie podaną całą rodzinę, ale byłby to już niezły początek.

#pytanie #kiciochpyta #technologia #csiwykop
  • 9
@Just666: Było to w sumie dość proste, tylko upierdliwe. Punktem wyjścia było to, że znałem miejscowość, w której powinni przebywać synowie tej Pani, wpisałem więc imię jednego z nich i miejscowość. Po wytypowaniu kolesi o tym imieniu z polskobrzmiącymi nazwiskami posprawdzałem ich listę znajomych - to w sumie zajęło najwięcej czasu. Okazało się, że jeden z nich ma w znajomych osobę o tym samym nazwisku i pasującym imieniu (czyli przypuszczalnie brat).