Wpis z mikrobloga

@Blue15: mam note 4x no i ekran na wszystkich 4 scianach zakrzywiony przy samej krawedzi na szerokosci ok 1mm, wiec jak sobie przykleisz cos ochronnnego mniejszego o 2mm od ekranu to bedzie ok
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym ekranem w 4x 3/32, ma zakrzywiony ekran po bokach? Znajoma ma 4A i tam najtańsze szkło przylega na całym ekranie. Jedni piszą, że 4x ma zakrzywiony ekran. Na #allegro widzę oferty typu SZKŁO HARTOWANE 3D na CAŁY EKRAN. Sprawuje się to?


#xiaomi #xiaomilepsze #redmi4x #szklohartowane

Ja mam na swoim szkło 2.5d na cały ekran. Po kilku miesiącach jest nadal lux
  • Odpowiedz
@Blue15: no płaska jest prawie cała tafla oprócz rantów:) Z tego co widziałem teraz na YT to są jakieś szkła z zabarwionymi ramkami, które pokrywają prawie całą taflę. Może coś takiego? Choć wątpię, by istotnie to nie odstaje, czy jest to efekt wizualny tylko
brachistochrona - @Blue15: no płaska jest prawie cała tafla oprócz rantów:) Z tego co...
  • Odpowiedz
@brachistochrona: chyba już rozumiem, skoro redmi 4x ma ekran 2.5D to jak założę szkło 2.5/3D to i tak ono nie przykryje rantów (tylko będzie powodowało efekt wgłębienia ekranu), bo zaobiony ekran jest na zewnątrz, a ten wypełniacz rantów można osiągnąć tylko poprzez takie szkło jak wysłałeś?
  • Odpowiedz
@Blue15: na aliexpress i pewnie na allegro, sa szkla z dolaczanym zelem.
Zel umieszcza sie po obwodze szkla, wtedy szklo mimo ze nie przylega na rantach, nie ma innego jasniejszego koloru.

Natomiast jak to sie sprawuje w rzeczywistosci nie wiem.

Jesli nie chcesz kombinowac to kup szklo z ramkami na caly ekran i po prostu nie bedzie widac tych niedoklejonych miejsc.
  • Odpowiedz
@Blue15: W przypadku Xiaomi dobór szkła/osłony na ekran niestety nie jest taką prostą sprawą przede wszystkim dlatego, że nie na każdym urządzeniu (mimo teoretycznie tej samej nazwy) obłe krawędzie ekranu nie zawsze rozpoczynają się w tych samych miejscach ( ͡° ʖ̯ ͡°). Istnieje szansa, że na przykład na Twoim telefonie szkło 9H przyklei się w sposób bezproblemowy albo niedoklejenie wystąpi asymetrycznie wyłącznie po jednej ze stron.

Jeśli
  • Odpowiedz
chyba już rozumiem, skoro redmi 4x ma ekran 2.5D to jak założę szkło 2.5/3D to i tak ono nie przykryje rantów


@Blue15: tak. szkło chronne 2.5d po prostu też jest zaoblone, tyle że musi być mniejsze przynajmniej o 2 x promieńzaobleniaoryginalnegoszkław_telefonie:)

Mnie generalnie zniechęciły zdjęcia takich szkieł, więc zrezygnowałem z zakupu. Najlepiej przed stłuczeniem i tak chroni gumowe etui.
  • Odpowiedz
@Blue15 ja w tej kwestii mogę być odrobinę nieobiektywny ( ͜͡ʖ ͡€)

Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich preferencji. Nie wiesz także jak wygląda potencjalny problem z niedoklejeniami w przypadku Twojego telefonu, a to kluczowa sprawa. Najbardziej neutralną opcją wydaje się być wybór szkła hybrydowego, jest to odrobinę niższa twardość samego produktu, ale dzięki temu obejmuje większą powierzchnię zmniejszając, bądź też eliminując w pełni problem niedoklejeń.

Szkła pełne,
  • Odpowiedz
@Blue15: nie do końca, szkła hybrydowe same w sobie zajmują już odpowiednio dużą powierzchnię ekranu oraz przyklejają się na krawędziach tak jak powinny, tym samym nie ma potrzeby 'maskowania' efektu niedoklejenia.
  • Odpowiedz
@polskibanan: no tak ale nie mają twardości na poziomie 9H, tylko 7H (o ile się nie mylę), a jakby było połączenie hybrydy + szkła hartowanego (na płaskiej powierzchni osiągnelibyśmy maksymalną ochronę, ale nie wiem czy to miałoby sens
  • Odpowiedz