Wpis z mikrobloga

Małe pytanko z tematu #stomatologia #dentysta #medycyna #zeby - nie wiem jakie tagi jeszcze dać. Może jakiś mirek pomoże.

Otóż byłem u dentysty, kobieta zaczęła wiercić (6. u góry po lewej) i nic nie czułem. No to mówi, że będzie kanału szukać i nie mogła znaleźć. Tak więc jak coś to można spróbować pod mikroskopem, a jak nie to do usunięcia.

- pod mikroskopem trzeba płacić samemu. Mieszkam w DE tak więc koszty mogą być spore. Czy w ogóle jest pewność, że ząb zostanie wyleczony w każdym przypadku?

- jak długo można zwlekać w takim przypadku z usunięciem zęba? Już minęło od tego czasu z pół roku. Ząb ogólnie nie boli, choć czasem czuje jakieś pobolewania w okolicy zatok, tak mogłoby się wydawać, że promieniuje od tego zęba, ale trudno określić to. Zatoki mnie czasem bolą, tak już mam od długiego czasu, jakby pobolewanie u góry w szczęce i w okolicach nosa.
  • 3
  • Odpowiedz
@dr_zajac: Rozumiem, że zwlekanie jest zawsze niekorzystne, no ale jakoś nie potrafię się zebrać, bo też z czasem kiepsko.

Ostatnio miałem złe doświadczenia, bo wyrwane zostały na jednej wizycie 6. i 7. i potem musiałem jeszcze sporo chodzić do chirurga na zmianę opatrunku, bo rana była spora.
  • Odpowiedz