Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam spory problem
Odziedziczyłem (czyt. tak czy siak je stracę wcześniej niż większość ludzi) beznadziejne zęby po rodzinie z jednej strony, ale... tylko w połowie, tylko z górnymi mam problem, dolne są całe, zdrowe, proste i nawet kolor jest dobry, za to z górnymi tragedia, pogłębiona tym że w ciągu ostatnich paru tygodni-miesięcy kilka z nich zwyczajnie straciłem (w większości nieprzyjemnie i nieoczekiwanie, korzenie zostały...). Jakie są opcje w takim przypadku: lewej 1, 2 i 3 nie ma, czwórka jest uszkodzona (nie wiem jeszcze czy da się z nią coś zrobić poza usunięciem), prawa jedynka jest w całości na swoim miejscu (po leczeniu), 2 i 3 nie ma, 4 jest uszkodzona (też nie wiem czy nie będzie trzeba jej usunąć). Dalsze górne zęby nie są idealne, ale całkiem nieźle się trzymają.

Dentystka jakiś czas temu radziła mi żeby w puste miejsca wstawić sztuczne zęby, ale czas leci, ja wyglądam jak debil a nadal mnie na to nie stać i nie zanosi się na to żeby się to zmieniło, sztuczną górną szczękę odradza z powodu wieku (24 lata, choć żałuję że nie wypytałem jej dokładnie o co jej chodziło), mówiła coś o mostku, ale też twierdziła że to nie jest zbyt dobry pomysł bo ciężko by to było zrobić (nie wiem czemu). Sztuczna szczęka to faktycznie zły pomysł? Czytałem coś o protezie natychmiastowej, ale da się to zrobić skoro już zębów niektórych nie ma (podobno pomiar robi się przed ich usunięciem)? Wiem że porady przez Internet to nie to samo co wizyta u specjalisty, ale ciekaw jestem jakie są opcje, żeby w razie czego dopytać, jakby mi dentystka o czymś nie mówiła, albo czegoś do końca nie wyjaśniła.

#zeby #dentysta #stomatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania Proteza natychmiastowa polega na tym, że robi się ją przed usunięciem, pacjent przychodzi na ekstrakcję i wychodzi bez swoich zębów, ale ze sztucznymi. Więc u Ciebie nie ma to sensu bo już ich nie masz. W pierwszej kolejności należy brać pod uwagę implanty, co niestety nie jest tanie, ale najlepsze pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Tańsza alternatywa będzie most, ale tutaj też muszą być warunki. U Ciebie może być różnie. Most
Zbieraj na implanty wez pozyczke czy cokolwiek albo w wakacje idz do pracy. Domyslam sie, ze teraz nie pracujesz. Jestes mlodym facetem, pomeczysz się 3 miesiące na jakiejs budowie, ale w październiku bedziesz miał wyjściowe zęby :)