Wpis z mikrobloga

@Atexor: po włączeniu ACHI wykrzacza przy bootowaniu systemu, w regedit msACHI i iaStorV już mają parametr 0 za tym poradnikiem Dodam, że wrzuciłem ssdka, ale stary hdd i nowy hdd też siedzą, jeżeli to ma jakiś wpływ. Nieubłagalnie zbliża się też wymiana płyty/procka/ramów. Jakiś polecany budżetowy procek do upgrade dostanę?
@Konrad1007: to jest akurat dziwne, że wykrzacza. Zastanawiam się, czy po ew. formacie też by tak było (nie rób niepotrzebnie). Spróbuj odłączyć pozostałe dyski i tylko ten systemowy SSD odpalić.

Budżetowy procek... zależy, czy nowy, czy używany. A jak procesor to i odpowiednia płyta główna do tego. I częściowo RAM.
@Atexor: tak na szybko zainteresowałem się i3-8100, (wydajność/cena) ale do tego chyba tylko z370 płyta główna? Wydaje mi si, że nic słabszego nie ma co brać.

Jak odpali bez dodatkowych dysków to też mnie nie urządza
@krabat: spróbuj z tym: https://triplescomputers.com/blog/uncategorized/solution-switch-windows-10-from-raidide-to-ahci-operation/
Na innej stronie ktoś pisał:

Yes! I looked everywhere for how to switch to AHCI on my gigabyte motherboard. For awhile I thought it was just too old. This works, but I went another route because I'm not the smartest in this field. In my Gigabyte Bios, I set on board to AHCI and As SATA type, then disabled on chip because I didnt have
@Konrad1007: zrobiłeś te fixy dodatkowe? Jestem ciekaw w jaki sposób to naprawiłeś, ale też aby zostało dla ew. potomnych jak znajdą ten post ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie ładny boost wydajności w niektórych przypadkach.
@Atexor

Right-click the Windows Start Menu. Choose Command Prompt (Admin). Type this command and press ENTER: bcdedit /set {current} safeboot minimal Restart the computer and enter BIOS Setup (the key to press varies between systems). Change the SATA Operation mode to AHCI from either IDE or RAID (again, the language varies).

Save changes and exit Setup and Windows will automatically boot to Safe Mode. Right-click the Windows Start Menu once more. Choose
@Konrad1007 Na razie zaczekaj, ja też czekam z upgrade podobnego PC na tanie płyty pod procoesory Intela. Poza tym ceny ddr4 są kosmiczne, no ale to nie wiadomo kiedy się zmieni, a tańsze płyty powinny być lada dzień. Możesz mi napisać ma priv, to Ci przypomnę jak już będą w sklepach xd
@krabat: Spoko, nie pali się, i tak jestem dumny ze swojego trupa. Wsadziłem gtx 1060 3gb oc gigabyte i śmigam na ultra w fhd w różne różności :) No fajnie by było, jakby cena spadła, bo wychodzi na to że MB droższa od CPU o którym myślę.

@Atexor dla porównania, hdd po lewej stronie (read) miał kolejno 178; 1,51; 1,49; 1,31