Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #fullnode

takie pytanie mam o uruchomiony węzeł.
Niby działa, jakieś tam wykresy pokazuje w oknie debugowania, po paru godzinach już po wykonanej synchronizacji pokazał ileś tam GB wysłanych / odebranych danych.
W oknie programu w dolnym rogu wyświetla 8 aktywnych połączeń no i niby ok, ale...

na stronie https://bitnodes.earn.com/ jak puszczam test mojego IP na porcie 8333 (otwarłem port w systemie) to strona twierdzi, że nie ma takiego numeru, tzn.

78.11.173.29:8333 is unreachable


co teraz ? działa to czy nie ?

Win 10 / Bitcoin Core wersja v0.15.1 (64-bit)
  • 5
@yourij: nie do konca, po prostu gdy jakis inny klient bitcoin probuje polaczyc sie z Twoim nodem na drodze staje router. Router nie wie czy przychodzace polaczenie na porcie 8333 ma skierowac na Twoj telefon, pleja czy na kompa gdzie masz zainstalowanego noda. Dlatego na routerze musisz wskazac, ze jak przychodzi jakies polaczenie na porcie 8333 to ma zostac skierowane na konretne IP w Twojej sieci lokalnej gdzie masz zainstalowanego bitcoina.
@kaflawski: mam to, nie mogłem ustawić forwardowania portów (brak opcji, mimo że ma być) ale znalazłem coś takiego i pomogło:

DMZ Host (Exposed Host) : This page allows configuration of a specific network device to be exposed or visible directly to the WAN (Public Internet). This may be used when problem applications do not work with port triggers. Entering a "0" means there are no exposed hosts.