Wpis z mikrobloga

Mirki, zaczynam się niepokoić swoim niedawno kupionym Redmi Note 4X w wersji 4/64. Mam wersję Androida 6.0, MIUI 9.2.2.0 stabilna MBFMIEK, zmieniłem telefon z innego chińczyka, bo tamten zrywał mi ciągle bluetooth, więc miałem nadzieję, że tu będzie lepiej. No i owszem, jest dużo lepiej, bo bluetooth działa perfekcyjnie, ale mam problem z zasięgiem i z GPSem. GPS widzi satelity (zazwyczaj 20-24) ale korzysta z max 10 (zazwyczaj 4-7), co zrywa mi fixa a szczerze mówiąc dużo jeżdżę i zastanawiam się co jest nie tak, wie ktoś co to może być? Codo zasięgu - na początku miałem Playa, i pokazywał mi tylko Edge, HSDPA i ten H+ czymkolwiek to jest, LTE pokazywał wyłącznie jak stałem w okolicy nadajnika. Mieszkam 800 metrów od nadajnika GSM i w tym miejscu już LTE nie pokazuje (antena?), myślałem że to wina sieci, a że już mnie mocno zirytowali, przeniosłem się do Tmobile. I owszem, połączenie jest stabilniejsze, ale też tylko na 3G, ma ktoś jakieś rady, doświadczenie, cokolwiek? Bo nie wiem czy robić reset\wysyłać na gwarancję, ten telefon ma 2 tygodnie i to niecałe, był jeden apdejt więc ściągnąłem, ale to mój pierwszy Xiaomi więc za bardzo się nie znam. Wcześniej używałem Ulefone Power i GPS jak ruski harpagan, nie zerwał się nawet w tunelu, a tutaj ledwo do lasku wjadę i już mnie przenosi kilometr w bok. Ratujcie, dajcie jakąś podpowiedź :D
#miui #xiaomi #redminote4x
  • 9
W Polsce kupowany, polska dystrybucja, ale skąd oni to mieli nie mam pojęcia, jakaś firma z Krakowa, która handluje Xiaomi. Przekładałem, używałem nawet dual sim, ale nic to nie dało. APN chyba dobry, taki jak dostałem od operatora, taki działa, na poprzednich telefonach śmigało dobrze.
@panopticon da się z tym coś zrobić?
@Tomek_Tcz Jak się przełączę z Tmobile na innego operatora, to nie będzie to miało sensu, bo wtedy wcale nie będę miał internetu, tak to mam stabilny ale na 3G
@cukru tego nie wiem, ponoć ten model w ogóle ma taki sobie moduł GPS, nie wymagam cudów, ale normalnej pracy, wystarczy mi po prostu, że nie będzie mnie przenosił, a czytam, że mnóstwo ludzi ma problem
Ale tak w sumie czytam, to czytam, że brak tego pasma powinien dać się we znaki wyłącznie na zadupiu, mieszkam 6 km od centrum Katowic i w domu nie mam LTE, a przejdę 700 metrów w jedną czy w drugą i wskakuje. Mam wrażenie, że dostałem jakieś ch***we apdejty na kiju i nie wiem teraz sam, czy to odsyłać, żeby mi sprawdzili pod kątem sprzętowym wszystko, czy robić reset, albo downgrade.