Wpis z mikrobloga

Prezydent Poznania:

W szkole powiedziano mi, że w czasie II wojny światowej straciliśmy 4- 5 milionów ludzi, ale nikt nie powiedział mi, że 90% z nich było Żydami


Serio 90% polskich ofiar stanowili Żydzi, czy po raz kolejny mamy do czynienia z urojeniami tęczowego prezydenta? Mnie uczono, że zginęło 6 milionów osób, z czego Polacy pochodzenia żydowskiego stanowili ponad 3 miliony ofiar. W żaden sposób nie wychodzi mi 90%, ale może ktoś przekona mnie, że to ja jestem w błędzie, a nie osoba, która wstydzi się przyjść na obchody powstania wielkopolskiego... Trochę zabawne, że osoba, która walczy o "prawdę historyczną" sama kłamie na temat polskiej historii (pytanie w jakim celu).

http://www.jpost.com/Diaspora/Polish-mayor-Difficult-to-accept-Polish-death-camps-law-542642

#historia #4konserwy #neuropa #polityka #poznan
  • 13
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: Za Wiki:

Biorąc pod uwagę przyrost naturalny i emigrację, 1 września 1939 w Polsce mieszkało 3 474 000 Żydów

Skoro zginęło Polaków 6mln, a wg tego prezydenta 90% to byli Żydzi to tych Żydów powinno było być w Polsce ponad 5 milionów.
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: Bzdury, co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie liczba 6 milionów zabitych to też bzdura, nigdy dokładnie nie policzono polskich strat wojennych. Nie brano pod uwagę choćby tych dokonanych przez ZSRR, mordów UPA a te niemieckie też policzono na oko. Do tego mieliśmy sytuację trochę jak w I wojnie światowej, że jednak ta wojna wraz z 8/9 maja się u nas nie skończyła i walki w Polsce trwały nadal, do tego
  • Odpowiedz
@MarMac: już tłumaczył się, że chodziło o ofiary obozów, co by się zgadzało (w A-B zgładzono polskich i węgierskich przede wszystkim), ale no #!$%@? jak można rzucić takim zdaniem w poważnym wywiadzie dla izraelskiej prasy. Trzeba być precyzyjnym w wypowiedziach albo milczeć. W ogóle co niby chciał osiągnąć? Dalej bawi się w uprawianie polityki, tylko w ogóle od tego nie jest. Lansowanie swojej osoby ponad wszystko inne.
  • Odpowiedz
błędy się każdemu zdarzają dobrze, że sprostował. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe prawo jest złe i nie bez powodu Duda skierował je do TK
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: Rzeczywista liczba ofiar nie jest znana i prawdopodobnie nigdy nie będzie poznana. Z różnych przyczyn, min. takiej, że przecież wielu Polaków zginęło w tajemnicy. Oficjalne szacunki mówią o ok. 6 mln. obywateli polskich, z czego ok. 2.8 - 3 mln to ofiary pochodzenia żydowskiego. W tej chwili udokumentowanych jest blisko 4.5 miliona ofiar. Można je odnaleźć (warto tu szukać swoich bliskich) na tej stronie: http://straty.pl/index.php/baza-programu - baza danych obejmuje także
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Wielkie dzięki za stronę! Właśnie przed sekundą odnalazłem na niej swoją Babcię, jej opowieści o pracy przymusowej się potwierdziły :)

Mimo posiadania świadków (kopała również okopy przymusowo) nie dostała od Niemców odszkodowania.
  • Odpowiedz
@AndrusZgc: Spoko, nie ma sprawy, fajnie, że Ci się przydała :) Jeżeli masz jakieś dodatkowe informacje w tym temacie albo wiesz o kimś kto ma, to możesz się skontaktować z autorami strony, oni właśnie z takich okruchów pamięci ją budują, a niełatwo je wszystkie pozbierać, niestety. Warto propagować tę stronkę, bo coraz trudniej będzie pamięć o losie naszych przodków ocalić. Zrobiłem znalezisko o tej stronie ( https://www.wykop.pl/link/4168909/najwieksza-baza-danych-o-polskich-ofiarach-ii-wojny-swiatowej/ ), ale pewnie przepadnie.
  • Odpowiedz