Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #bialystok #budownictwo #firma #architektura

siema miraski z białystok i okolice. poszukuję rzetelnej firmy, która #!$%@? mi elewacje i balkony na cacy( ͡ ͜ʖ ͡) pod słowem #!$%@? rozumiem że dociepli i położy strukturę( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli ktokolwiek wie i najlepiej z własnego doświadczenia mógłby polecić taką firmę to będę wdzięczny! jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami np na co zwrócić uwagę albo jaką chemię budowlaną wybrać - to też będzie na wagę złota bo dom docieplam po raz pierwszy w życiu.

ps. znalazłem firme "arkada dach i elewacje"- ktoś coś wie na ich temat?
  • 19
@mikeeho: wchodzisz na stronę dystrybutora dociepleń i dobry dystrybutor podaje wykonawców z certyfikatem.
Na primier: wybierasz firmę IZOLBET : dzownisz do przedstawiciela i pytasz, jakie firmy robią, albo dzwonisz do MAJSTERPOLa. I przedstawiciel Cię skontaktuje z wykonawcą.
Zaufaj mi, jestem anonem z internetów
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Panpieniedzminiesra: NIE WIEM,( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem natomiast że chce docieplić grubością np 6 cm bo budynek ma już ocieplenie. co do chemii to nie mam pojęcia i w tej kwestii bee musiał zaufać fachowcom.
@mDick: kurła a ja myślałem że poprostu będę cebula deals i sam zakupie materiał żeby było trochę taniej to teraz w zimę. wtedy styropian taki a tynk śmaki...co radzisz brać ???
@mikeeho: przelicz sobie przenikalność/cena/grubość i wybierz optimum. Mój ojciec ocieplał dom 30cm białego. Ja mam półmetrowe ściany więc wziąłem grafit 12.

#!$%@?ć gwarancję. To nie ma znaczenia. Serio. Daj znać na priv to Ci dam dobre ceny na tynki akryl/silikon/silikat/mozaika. Może akurat. Nikt nie robi w systemie - chyba, że #!$%@?ą bloki ijest wymóg w przetargu. Normalne inwestycje są byle taniej.
Pamiętaj, że do wysokości 4 piętra nie trzeba dawać kołków
@mikeeho: Styropian jest na potowornej cenowej zwyżce. Od lata zeszłego roku cena jakieś +40%.

Z tą gwarancja to się nie przejmuj. Raz, że w mat budowlanch gwarancje wogóle, a szczególnie na 'systemy', to lipa. Znaczenie ma najwyżej rękojmia sprzedawcy.
Wybierz dobry styropian jaki tam macie w regionie, poziom organica, austrotherm i dobrą chemię do tego. Sprawdzona ekipa i nic się nie stanie.
99.9% reklamacji w ociepleniach to i tak błędy wykonawcze,
@mDick: dzięki ! jak tylko będe wiedział że mam kogoś kto podejmie się roboty, to możliwe że się zgłoszę( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KrolWlosowzNosa: http://www.hurtowniastyropianu.pl/styropian/styropian/swisspor-lambda-max-fasada/ czy to dobra oferta????
@mDick: z drugiej strony jak zlecam wykonanie firmie to nie obchodzi mnie za bardzo czy wszystko jest w systemie czy nie - jak będzie się coś sypać to przecież ich obowiązkiem jest poprawić/użerać się z producentem a
@mDick: Bzdura kompletna. Lep na naiwniakow, którym pociska się tani, ale dobrze marzowany szmelc (jak izolbud) mamiąc jakaś gwarancja
Ściana do której kleje też ma być systemowa?
Zaprawa, która spajam te pustaki też?

Jestem pewny, że podjarany gwarancja nawet jej nie orzeczytales, jak 99% kupujących, którym można na goncie papowym dać naklejkę 30 lat i ludzie myślą, że to materiał jak ceramiczna dachowka.
Żebyś nie dawał się wiecej strzyc załączam Ci
@KrolWlosowzNosa: ja to sprzedaję a nie kupuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wnikam to, na duże inwestycje chcą systemy - więc się sprzedaje systemy. Nie jestem od spraw prawno gwarancyjnych.
Ja u siebie pół chałupy na izolbecie zrobiłem i się trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Klienci też są zadowoleni z tych produktów.
@KrolWlosowzNosa siema firma dobra ale akurat lambda słaba bo dla 15 cm ma 0.038 gdzie ja chcę dać około 6-7 cm (bo już trochę styropianu mam) myślałem żeby dać cienko styropianu ( żeby nie wyglądało przy oknach jak w bunkrze)ale o lepszych właściwościach.
@mDick jaką chemię polecasz? Cena/jakość
@mikeeho: jak pisałem wyżej - używam izolbetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko proszę, nie kupuj w mrówce :D chemia z logiem PSB to piach zabarwiony na szaro :D

Używałem klei do styropianu, zatapiania siatki, zapraw murarskich i tynkarskich, kleju do glazury wodo-mrozo, kleju elastycznego. Jestem zadowolony bo jest przystępny cenowo i nie jest jakościowo najgorszy. Średnia półka bym powiedział.

Oczywiście - to jest wykop więc zaraz ktoś
@mikeeho: Berda Budownictwo - robią stany deweloperskie, ja u nich wziąłem elewację, posadzki i tynki wewn. Koledze zrobili cały dom, dali 2 lata gwarancji, ale nie skorzystał. Pogadaj z nimi o grubości, ja u siebie robię 20 cm grafitowego i to i tak jest dużo. Jak masz ściany z betonu komórkowego i dasz 20 cm grafitowego nawet 33 to i tak podchodzisz pod normę NF15
@ponik_kolny ja mam ściany warstwowe, cegla/styropian/pół cegły/styropian. Skułem balkony , zdjalem sajding pod którym nie było ocieplenia i jak już odświeżać i rozkładać rusztowania to 6 można dorzucić .chce też docieplic balkony i wymienić podbitke. Byłeś zadowolony z ich usług? Jak cenowo za metr? Dali ci wycenę bo ja spotkałem się z takimi fachowcami że chcieli najpierw robić a potem zmierzyć i powiedzieć ile kasy się należy))¯_(ツ)_/¯
@ponik_kolny dzwoniłem do tej firmy i wszystko cacy oprócz tego że robią elewacje przez podwykonawców, a to już znak że nie ma bata i będzie drogo bo przecież firma też musi prowizje skosić.no ale mimo mojego nastawienia umówiłem się na wycenę i pomiar.