Wpis z mikrobloga

za kzk gop

Przykładowo, kupując bilet na 40 minut lub 2 miasta na autobus nr 1 pasażer może:


jechać przez 40 minut przez więcej niż 2 miasta, z możliwością przesiadek

lub jechać tym pojazdem przez 2 miasta ponad 40 minut.


Czyli jak skasuje 20min / 1 miasto to mogę jechać całą godzinną trasę w obrębie 1 miasta?
#kzkgop #slask
  • 11
@Tanzanit Trzeba. Mimo że masz bez limitu przejazdów to musisz odbić na wejściu i wyjściu. Jak nie odbijesz to jest mandat. Głupie ale mądre głowy w KZK tak sobie wymyśliły i już ))¯_(ツ)_/¯
@Tanzanit nie słuchaj @vikinq - gówno prawda, okresowego bez limitu nie trzeba odbijać. W taryfie przewozowej na stronie kzkgop (albo wisi w każdym autobusie/tramwaju) o tym piszą, paragraf 2, punkt 2 podpunkt b chyba jak dobrze pamiętam, tylko raz żeby do aktywować
@chrup kanar powiedział mi osobiście że trzeba bo jak się nie odbijesz to dostajesz mandat i potem możesz się odwołać w punkcie KZK od niego i płacisz te 10 zł za odwołanie i tyle. Chyba że coś się znów zmieniło to zwracam honor
@vikinq obsmiej go i każ się zapoznać z punktem z taryfy o którym wspomniałem

2. Za bilety ważne uważa się:


b.      bilety elektroniczne średnio- i długookresowe,  zapisane na Karcie ŚKUP  aktywowane poprzez wskazanie daty aktywacji podczas zakupu lub w kasowniku podczas pierwszego przejazdu, a w przypadku biletów z limitem przejazdów, zarejestrowane w kasowniku po wejściu do pojazdu podczas każdego przejazdu.