Wpis z mikrobloga

#linux #retropie #raspberrypi

Zawsze mam problemy by zbootować system na nośniku, nie czaję dlaczego nie ma prostego sposobu by to zrobić. Sformatowałem sobie swoją kartę 16GB SD samsunga klasa 10 na FAT32 i wrzuciłem tam za pomocą wi32 disk imager z popularny obraz od "level1online" z gotowymi wgranymi grami, obraz jest sprawdzony bo dużo osób go używa więc problem polega po mojej stronie, odpaliłem dla testu na moim netbooku tą kartę wybierając w biosie memory card i jest jedynie czarny ekran z: "_". Próbowałem też unetbootin ale nie wgrywa plików z jakiegoś powodu.
  • 7
  • Odpowiedz
odpaliłem dla testu na moim netbooku tą kartę wybierając w biosie memory card i jest jedynie czarny ekran z: "_".


@JonahCoorvinNigge:
Czekaj, odpalasz obraz przeznaczony dla konkretnej konfiguracji sprzętowej, w dodatku opartej na architekturze ARM na całkowicie innej konfiguracji, opartej o architekturę x86/x64 i dziwisz się, że nie działa? :D
  • Odpowiedz
i tak wrzucasz obraz bezpośrednio na kartę. Chyba, że obraz jest rozpakowywany


@Kryspin013: Ale jak, to mogę wrzucić obraz czyli plik "obraz.img" żywcem na pamięć? dobrze rozumiem? bo ja zawsze normalnie "rozpakowuję obrazy" przy pomocy programów o jakich mówiłem typu unetbootin czy win32 disk imager. Chyba, że źle ciebie zrozumiałem.
  • Odpowiedz
@JonahCoorvinNigge: Nie umiem ci tego wytłumaczyć. Wszystko zależy od zasady działania takiego programu. Niektóre rozpakowują obraz inne nie. Zależy też od samego obrazu ponieważ obraz sam w sobie ma już zdefiniowany system plików albo nawet całe systemy plików i partycje (właśnie dlatego zależy).
  • Odpowiedz