Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja, jadę sobie autkiem (trochę kręcąc), zapaliła mi się na ekranie komputera kontrolka niskiego poziomu oleju (żółta), dojechałem więc spokojnie do domu, po 20 minutach wróciłem sprawdzić poziom oleju na bagnecie i pokazuje w okolicach 2/5 ale silnik był jeszcze ciepły więc mogło być niemiarodajne. Odpaliłem z ciekawości auto, przejechałem rundę w około osiedla i kontrolka już się nie pojawiła.
Civic VIII 1.8, stan licznika 137k, ostatnia wizyta w serwisie przy 127k, wg książki serwisowej następna wizyta w serwisie na "duży" przegląd powinna być przy 147k lub w czerwcu 2018.
Autem w 4 miesiące zrobiłem ponad 8k km w tym przejazdy Holandia-Polska i Polska-Holandia (około 1250km w jedną stronę) z stałymi prędkościami 140-160km/h i sporo mniejszy tras 150-300km bawiąc się vtecem (redukcje, wysokie kręcenie silnika)
Nie wiem ile oleju było nalane podczas serwisu jak ją kupowałem to na bagnecie było około 4/5 oleju.
To że auto może brać olej szczególnie podczas kręcenia było mi wiadome, chciałbym się jednak upewnić czy zużycie oleju z 4/5 na 2/5 po 8k km jest w porządku?
#honda
  • 20
  • Odpowiedz
@MrPickles:
To że lubi pić olej, tym bardziej przy kręceniu to jasna sprawa. Jedyne co mnie ciekawi to to czy z 4/5 do 2/5 na bagnecie po 8k km dość "agresywnej" jazdy to dużo czy w normie.
  • Odpowiedz
@Nild:
Zawsze mam olej w bagażniku ;) W aucie wożę HELIX ULTRA PRO AF 5W30, polecali go na forum civica/hondy tylko nie mam pojęcia jaki olej lali w serwisie. Nie będzie problemu jak go zmieszam na jakiś tydzień-dwa z serwisowym zanim umówię się na wymianę oleju?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@junoreactor
Pokazało mi low Oil level a nie low Oil pressure ;)

@MrPickles @wonsz_smieszek @Nild
Mirki pytanie, na bagnecie miałem 2/5 oleju, dolałem około 0.7litra , pokazywało tak 4/5, wsiadłem w auto, przejechałem około 30km i obecnie pokazuje mi 5 min po jeździe poziom powyżej maksimum. Co teraz? Jazda z zbyt dużą ilością oleju nie jest zbyt zdrowa dla silnika więc rozumiem że na szybko do mechanika żeby trochę odessać/zlać czy spokojnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nild
Dokładnie sprawdzę za pół godziny jak silnik wystygnie, na ciepłym było powyżej max. ale ile dokładnie to na tym bagnecie ciężko stwierdzić.

@MrPickles
Poziom oleju sprawdzałem dziś rano a auto od poniedziałku stało, przed dolewką pokazywało 2/5, po dolewce na zimnym 4/5, po 30km powyżej max ale sprawdzę jeszcze raz jak silnik wystygnie czyli za jakieś pół godziny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrPickles @Nild
Sprawdziłem teraz, pokazywało taki równy max ale silnik jeszcze był ciepły. Jakbym przelał to na bagnecie będzie to widoczne że jest wyraźnie ponad max? Kolega który się bawi w mechanika mówi że na chwilę obecną jest równy max wg bagnetu tj idealnie do ostatniej kropki ale różne bagnety różnie pokazują i trzeba jeszcze poczekać
  • Odpowiedz
@Trique: jak już napisali: sprawdzaj zawsze w tych samych warunkach: na równym i (zazwyczaj) na zimnym silniku, z bagnetem wsuniętym odpowiednio. W instrukcji auta jest to opisane. A po drugie: to nie apteka i dywagacje czy jest 3 mm więcej lub mniej są naprawdę bezcelowe :)
  • Odpowiedz