Wpis z mikrobloga

#narzedzia #lakiernictwo #diy #majsterkowanie #idiotabuduje
Witam, potrzebuję porady odnośnie zakupu sprzętu:

1. Szlifierka kątowa (dla kolegi w prezencie) max 300 zł, miałoby było gdyby miała soft-start i regulacje obrotów - ale to nie wymóg konieczny. Liczy się raczej moc i żywotność. DO ZASTOSOWANIA DOMOWEGO - UŻYWANA BĘDZIE OKAZYJNIE.

2. Szlifierka kątowa dla mnie - max 500 zł, oglądałem DeWalt DWE4257 - ale nie wiem czy to dobry wybór.

3. Kompresor olejowy 100l do amatorskiego lakierowania i narzędzi pneumatycznych. Zastanawiam sie nad CORMAK SKY 100V lub JAGER GERMAN 100L 8BAR 499L/Min 3 tłoki. Jedyny minus jest taki że musi działać pod 230V. Może jakieś inne propozycje? Pod lakierowanie zrobie instalację z dodatkowym zbiornikiem na ścianie 40 litrów i filtrami Rectus pod pistolety firmy Air Gunsa Az3 lub DeVilbiss FLG 5.

4. Polerka do samochodów GRAPHITE PRO Polerka 1100W 180mm Pro (59GP200) czy inwestować więcej w DeWalta lub Makitę? Jeśli tak to jaki model do 1000zł.

Wołam @PIGMALION bo wiem, że to solidny człowiek z dużą wiedzą.
  • 30
@panzerschokolade: Do zastosowań garażowych, coś przeszlifować coś uciąć, teraz bedę robić ogrodzenie na dość dużą działkę i chce kupić coś na lata bo ostani mój zakup za 120 zł wytrzymał 3 miesiące wcale nie ciężkiej pracy. A regulacja obrotów może mi się przydać przy polerowaniu filcem...
@tylkoocosspytam:
1.mala makita będzie lepsza do blacharki i do przycinania kątownikow.
DeWalt jest do orania przy konstrukcjach po 8godzin dziennie jak będziesz oszczędza to i tak kabel się wyrusza przy szlifierce. Ja mam DeWalt ale jest nie poręczny. Makita kupiona w tym samym czasie do blacharki pracuje a DeWalt leży bo mało wygodny
3. Kompresor dwutlokowy napęd pasek. Zbiornik 150litrow ninimum i do lakierowania okazjonalne to te 350realnej na wydmuchu jest
Fachmajstry pewnie będą wyśmiewać, ale ja bym polecił szlifierkę MacAllister (marka Castoramy). Mam narzędzia od nich i nie są pancerne ale przyzwoite, do tego 2-5 lat gwarancji. I średnio kosztują 60% ceny markowego odpowiednika.
@tylkoocosspytam: według mnie bardzo ważnym elementem przy lakierowaniu jest filtr powietrza. Te małe filtrrki pod pistolet na pewno nie wyłapią wilgoci i będą oczka na lakierze. Tak było u mnie. Nie wiem jak u nas ale w USA popularny jest filtr z osuszaczem w granulkach. Ja takie coś zmajstrowałem z żwirku silikonowego dla kotów i filtra dużego do wody