Wpis z mikrobloga

Miraski, słuchajcie co mogę zrobić z tymi drzwiami? Udało mi się dorwać takiego starocia i pasuje idealnie, jeszcze ościeżnica dojdzie. Klamki też mam fajne oryginalne.
W miejsce tych dziur wstawić drewno, szkło, witraż jakiś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A całość pomalować na biało, zielono czy zostawić tak jak jest?
Dodam że z drugiej strony to wygląda trochę gorzej.
Ale ogólnie to super, jestem zadowolony. Pasuje bardzo do skandynawskiego wnętrza. Zdjęcie robione popołudniu, stąd gorsza jakość.
Drzwi są wewnętrzne, do sypialni.

#remontujzwykopem #architekturawnetrz #design #drzwiboners
Wynoszony - Miraski, słuchajcie co mogę zrobić z tymi drzwiami? Udało mi się dorwać t...

źródło: comment_kn3031ajjI698FV6Z3iCIT6T6up7mPHJ.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Wynoszony: wstawić szkło z fakturą. drewno albo wyczyścić i machnąć bezbarwnym jeśli będzie ładne, a jeśli wymaga szpachlowania ubytków itp to w jednolity stonowany kolor. tak by do wnętrza pasował. jakiś bordowy, ciemna zieleń, granat może... ewentualnie jeśli masz "nowoczesne i kolorowe wnętrze, to coś żywego.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: @adgebworthy: @1Jurko: Dzięki za odpowiedz.

Ogólnie to widać że drzwi wiele przeszły. Na zdjęciu nie widać ale po części to nie jest drewno tylko sztuczny efekt drewna.

Drzwi były opalane i farba lepiej lub gorzej zeszła.

A szkło z fakturą, fikuśne to u szklarza jakiegoś? A są gdzieś w internecie jakieś przykłady z dobrym smakiem?
Z tego co szukałem to widziałem wiele januszowatych przykładów, niczym z #polskiedomy
(
  • Odpowiedz
@Wynoszony: w sumie to żeby januszowo nie wyglądało, to pewnie szklarzy trzeba by było paru obejść, a szklarza to chyba już ciężko znaleźć.
ciekawie prezentowałoby się szkło zbrojone - z wtopioną drobną siateczką
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Szyby muszą być nieprzezroczyste jakieś np. szronione lub rozmyte, ale niebarwione, bo zepsuje to efekt. Widać, że drzwi przeszły już wiele i potrzebują sporo pracy. Zeszlifuj wszelkie pozostałości farb i lakierów i uzupełnij ubytki mieszanką kitu stolarskiego i pyłu z drzwi. Żeby wyrównać kolor wypróbuj jakąś lakierobejcę w jasnym odcieniu. Zastanowiłbym się jeszcze nad woskowaniem!
  • Odpowiedz