Wpis z mikrobloga

@Koxxus mnie bardzo dobrze składało się model m41 bulldog od firmy tamyia w skali 1:35. Model tani, nie ma za dużo drobnych elementów. Co prawda 15 lat temu coś niby sklejałem ale można powiedzieć że to mój pierwszy model na poważnie.
Mogę się mylić ale modele samolotów mogą być łatwiejsze, szczególnie te tańsze z mniejszą ilością elementów.
Kup dobry klej np tamyia thin cement bo inne tańsze mogą Cię zniechęcić do dalszej
@Koxxus nowoczesne pojazdy wojskowe rozumiem? Masz prosty i przyjemny model merkavy od tamiya jest tani i łatwy do pomalowania. Dalej jest brytyjski chieftain też tamki. Z samolotów to ci nie powiem no nie lubię i uważam je za trudne ;)
@Koxxus omijaj szerokim łukiem revella bo szkoda pieniędzy i czasu. Chyba że chcesz samochody wtedy seria revella w takich pudlach z wieczkiem jest ok byle nie te prostokątne otwierane z boku... No ale tu Irak wygrywa tamiya ;)
@Koxxus jak na początek to mogę polecić modele firmy Airfix, co prawda większość ich oferty to głownie samoloty z czasów IIWŚ, ale modele są w dobrej cenie i są dosyć proste w budowie. Pojazdy to tak jak wyżej pisali czyli Tamiya. Jeśli chodzi o współczesne samoloty bojowe to Hasegawa ma ich dużo w ofercie i w miarę przystępnych cenach.