Wpis z mikrobloga

Nie znam się na górnictwie, więc może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, dlaczego umiejscowiona na Lubelszczyźnie Bogdanka jest zyskowna od wielu lat, i nawet w tym regionie w 2009 powstała druga kopalnia węgla kamiennego w Stefanowie, a nasze ślunskie kopalnie są niezyskowne i od wielu lat zamykane? co konkretnie wpływa na to, że wygląda to tak a nie inaczej? pytam jako niezadowolony z takiego stanu rzeczy hanys od pokoleń i mieszkaniec Katowic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gornictwo #slask #kopalnie #gornyslask #pytanie #pytaniedoeksperta #wegiel #ekonomia
W.....c - Nie znam się na górnictwie, więc może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, dlac...

źródło: comment_YXd6G6Ntd7uZp47DYoaoSQWQEkmbppFx.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Bo Bogdanka jest prawidłowo zarządzana oraz nie ma tak zatrutych i dużych związków zawodowych.

Byłem na niejednej kopalni (także za granicą) i tylko na bogdance widziałem klinkierowe murki pod ziemią.
  • Odpowiedz
@overjoyed: Są na 800 do 1100m, więc podobnie jak w kopalniach śląskich.
@WszeborWlostowic: Kluczem podobno jest dobre zarządzanie, ale na pewno dużym ułatwieniem jest jej nieduży wiek, a co za tym idzie mnogość nowoczesnych maszyn i rozwiązań.
  • Odpowiedz