Wpis z mikrobloga

Oczywiście, że warto. Kwestia tego jak z Twoim samozaparciem do nauki i jakie masz plany w stosunku do tego.


@Reniferus: potwierdzam ;) No i pytanie czy masz do tego tzw. dryg ;) no i jesli chcesz sie uczyć aby pracować w tym to spróbuj w domu min. 8h przepracować i nie praca w IT to nie tylko granie w minecrafta ;)
  • Odpowiedz
@PaulPavello: @Philopolemus_Fronius: @2phonepiotrus: Chodzi mi o kwestię zarobkową. Wiem, że potrzeba bardzo dużo czasu i samozaparcia ale widzę przyszłość. Nadal nie wiem od czego zacząć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kurs czy lepiej samouk. Jak samouk to skąd brać dobre i pewne samouczki.
No bo wiecie pełno jest samouczków alenie wiem czy są wartościowe. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Dodatkowo czy jest jakaś
  • Odpowiedz
@Reniferus: No jest dużo dobrze płatnych zawodów. Możesz zostać lekarzem, prawnikiem, politykiem, wykwalifikowanym spawaczem, pracować na platformach wiertniczych, dużo by wymieniać. Czemu akurat programista?
  • Odpowiedz
@Reniferus: przede wszystkim wybierz język... najlepiej zacznij od Angielskiego, potem robisz kursy, tutoriale, realizujesz własne projekty i jak zrobisz sobie sam coś fajnego, nauczysz się czegoś przy okazji to wtedy najlepiej sie tego nauczysz ;) źródło wiedzy obierz dowolne, ale nie idź po 3miesiącach kursów bez praktyki na rozmowe kwalifikacyjną :P
  • Odpowiedz
@Reniferus
Na początku wybierz sobie język, sam jakiś czas temu zadawałem podobne pytanie tu na wykopku.
Coursera ma ciekawe oferty kursów, na YouTube również znajdziesz coś dla początkujących.
Zastanów się nad językiem programowania najpierw a później wołaj.p
  • Odpowiedz
@adronix: Tak ale właśnie chodzi mi o wybór ścieszki. Jaki jest na topce i na jaki jest największy popyt. Lipa by była, jeśli nauczyłbym się czegoś praktycznie bezużytecznego. Może możesz polecić jakiś ?
  • Odpowiedz
@Reniferus sam się uczę Pythona i tego bym polecał się uczyć, uniwersalny język,nie zbyt ciężki do ogarnięcia no i z kursami nie ma żadnego problemu. Prace też znajdziesz bez problemu
  • Odpowiedz
@Reniferus: nie warto, to środowisko to rak, za dużo już piekarzy bez studiów sie przekwalifikowało i niestety widać to też po tym tagu. Idiota idiote pogania w tym kto ma racje a nie ma żaden z nich i nawet o tym nie wiedzą. Poza tym pomyśl że poświęcasz czas na to czego teraz uczą dzieci od podstawówki i za jakieś 10-15 lat rynek zostanie zalany tymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@Reniferus: poczytaj sobie ten tag i forum 4programmers. Ludzie doradzają jak coś zrobić nie mając w ogóle pojęcia że doradzają z błędami. Bo jak mają mieć pojęcie skoro sami nic nie umieją.
  • Odpowiedz