Wpis z mikrobloga

Co ten #linuxpl #!$%@?? Dostałem mailem fakturę z przedłużeniem #hosting , który u nich (jeszcze) mam... a tu cena dwa razy wyższa niż poprzednio. Bez wyjaśnienia, beż żadnej informacji, bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Dopiero trzeba wejść na stronę, by się przekonać, że parametry też są dwa razy lepsze... chociaż oczywiście nie każdy ich potrzebuje. Ja raczej zbytnio nie wykorzystywałem nawet poprzednich. No i ciekawa zagrywka marketingowa a la #januszebiznesu : gdy wkurzony klient, zastanawiając się, czemu jest tak drogo, wejdzie na ich stronę... to się dowie, że taka cena jest tylko dla niego - bo nowi mają 25% taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To gdzie warto przejść na budżetowy hosting? Wymagania:
- przestrzeń 100 MB, 1 baza danych, 1 GB transferu
- bezawaryjność: bez znaczenia. Jak strona będzie leżeć 5% czasu to nie będzie mi z tego powodu przykro
- jakaś śmieciowa domena zapewniana przez hosting - byle mieć jakiś adres
  • 16
  • Odpowiedz
@foxbond: wcześniej było 40 zł (+vat) za 1 GB. Brałem w 2010 bo się cieszyłem, że będę miał SSH ( ͡° ͜ʖ ͡°) i domenę, którą dodawali gratis. Później podbili pojemność na 2 GB bez zmiany ceny, a teraz podskoczyli na 79 (+vat) za 4 GB.


@switspl: ok, dzięki, zerknę, jak znajdę chwilkę czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radekrad: Ja już z 5-6 lat mam u nich, z czasem też przenosiłem różne domeny (a hosting tylko dla swojej stronki, która od roku lezy xD)

Nie wiem skąd zwyczaj, ceny netto zazwyczaj podaje się, gdy większosć twoich klientów to firmy, tak wygodniej :)

Cóż, teraz mają jeszcze jednego klienta mniej, w firmach mniejsza szansa, ze ktoś się kapnie o podwyżce lub księgowa nie będzie kwestionować... (bo się nie zna)
  • Odpowiedz
@foxbond: w firmach może rzeczywiście tego nikt nie ogarnia. W końcu z jakichś powodów nazwa.pl, mimo jednych z najwyższych cen, jakoś się trzyma jako lider w branży domen... bo rozdaje je za darmo, ludzie biorą i przedłużają, bo szkoda im rezygnować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radekrad To może odpal sobie XAMPP w domu na komputerze, zrób RAID 1 w jakiejś budzie mATX, po co Ci hosting komercyjny skoro niezawodność nie ma znaczenia... Zawsze możesz też zostać i przekonać się, czy kwota w przeliczeniu na miesiąc tak mniej więcej równa filiżance kawy nie jest po prostu ok - jeśli pomyślisz, że firma zapewnia jeden z najlepiej ocenianych supportów w Polsce. I jeśli jeszcze policzysz ile prądu by ten
  • Odpowiedz
@artur-pajkert: rozumiem, że hosting musi ileś kosztować. Ale czemu zmuszają ludzi do brania większych pakietów? Bo jak dla mnie zwiększenie każdego pakietu dwa razy i jego ceny dwa razy jest chamską zagrywką. To jest de facto zlikwidowanie najtańszej opcji i przerzuceniu każdego na opcję wyżej, niż ma obecnie. A OVH oferuje hosting za 8 zł netto (96 rocznie), ale daje za to 100 GB, czyli 17 razy więcej niż to, co
  • Odpowiedz
@radekrad - Moim zdaniem: małe pakiety po prostu nie są opłacalne, właśnie ze względu na koszty stałe.
Strona - OMG - dzięki za info, wieki tam nie zaglądałem... ech... teraz wszędzie te krypto... Zaraz tam muszę blokadę jakąś zrobić... Zaczynam wierzyć w dane z Panda Security: 230.000 sygnatur malware DZIENNIE. Ech...
  • Odpowiedz
@radekrad: To może faktycznie poszukaj jakiegoś darmowego hostingu (jeżeli nie przeszkadzają Ci reklamy). Przy tych oczekiwaniach, które masz - raczej nie ma sensu inwestować w dobrą jakość i płatny hosting z dobrym supportem, niezawodnością. Swoją drogą, tak z ciekawości, ćwiczenie umysłowe. Ile możesz zarobić zawodowo przez np. 1 godzinę, jeżeli opłaca Ci się dla zaoszczędzenia 20-30 zł? szukać tańszych alternatyw, migrować usługi, poświęcać własny czas i jeszcze ryzykować, bo zaufanie do
  • Odpowiedz
Też widziałem, mam tam jedno konto i zostaję. Wolałbym płacić mniej, normalne, ale to w dalszym ciągu jest rozsądna kasa. Nawet by mi się nie chciało zabierać za przenoszenie tego. Ale jeśli macie jedną stronkę na którą wchodzicie tylko wy, to równie dobrze możesz wrzucić to samo na konto Hekko. Normalna cena konta podobna do linuxa, ale np. wczoraj mieli już -90 proc. Co kto lubi.
  • Odpowiedz