Wpis z mikrobloga

#prawo #heheszki #pijzwykopem #polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana

Zacytuje @Ogar_Ogar "Dzisiaj krótki przykład, że warto weryfikować informacje."

No i @Ogar_Ogar okazał się znowu, że nie ogar... no ale w sumie może to nie jego wina bo RadioZet troszkę nieprecyzyjnie napisało newsa... Szkoda tylko, że niezbyt dokładnie sam sprawdził uchwalone przepisy. Przepis, mój drogi Ogarku "nieogarku" nie dotyczy SPRZEDAŻY alkoholu tylko jego ograniczenia SPOŻYWANIA.

Zawołam plusujących bo widać tak samo nie ogarniają tego przepisu jak i ty nieogarku.
A szczególnie mnie śmieszy trollek @Lecherus, którego niepozdrawiam ( )

@bryli, @prosto_w_nick, @bodziox, @DawajDawaj, @TwojStaryToKorniszon, @Kamill, @darek-jg, @CosmicDreamer, @Lord6Infamous, @TenebrosuS
Kempes - #prawo #heheszki #pijzwykopem #polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu #beka...

źródło: comment_aLjAodvV33E6KfGgxVM33Rn2aq7ipW1n.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Kempes: Ech, weź do ręki nowelizację i znajdź mi punkt mówiący o kompetencjach wójta w zakresie wydawania zezwoleń który został zmieniony. Śmiało, pokazuj chętnie zweryfikuje wiedzę.
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: Jeszcze raz, chodzi o możliwość ograniczenia SPOŻYWANIA alkoholu przez samorządy co może skutkować generalnym zakazm picia alkoholu w miejscach publicznych.
  • Odpowiedz
@prosto_w_nick: Nawet idąc po Twoim przepisie wciąż mamy zwrot "w których dopuszcza się sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych o zawartości do 4,5% alkoholu oraz piwa,"

Z tego co widzę to Radio Zet wskazywało, że pozwolenia musi wydawać Wójt, co byłoby tutaj niewykonalne.
  • Odpowiedz
@prosto_w_nick:
Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

Pytanie czy WARS to jest ruchomym punktm sprzedaży detalicznej? Bo jak rozumiem "miejsca przeznaczone do ich spożycia na miejscu" to chodzi tylko o ogródki piwne? #pytaniedoeksperta
  • Odpowiedz
@Kempes: podajesz treść tego przepisu sprzed nowelizacji - ale to akurat bez znaczenia dla rozstrzygnięcia w sprawie o której mowa.

Ustęp 1 - który wkleiłem wyżej - oraz ustęp 2a, który przytoczyłeś, funkcjonowały w takiej formie przez wiele lat - tak więc nie widzę problemu. Po nowelizacji zmienia się treść ustępu 2a, ale ustęp 1 pozostaje w niezmienionej formie - czyli w dalszym ciągu WARS będzie działał na tych samych
  • Odpowiedz