Wpis z mikrobloga

Mirki, pierwszy raz zakładam cctv, a chcę to zrobić bardzo budżetowo.

1. Potrzebuję zamontować monitoring na jeden konkretny punkt. Odległość od kamery około 10m. Budżet na kamerę około 200zł. Kamera musi być IP (nie ma możliwości pociągnięcia kabla). Chwilowo wybór padł na Intelkam WIP-106. Może jakiś Hikvision.

2. Kamera będzie podłączona do routera bez dostępu do internetu (openwrt). Do routera będzie podpięty dysk lub pendrive. Jakiej pojemności potrzebuję dysk żeby przechowywać około 48h nagrania z jednej kamery?

3. W jaki sposób kamera będzie miała dostęp do dysku - grupa domowa? ftp? Nie zależy mi na żadnym zdalnym dostępie. Wystarczy mi że "po fakcie" zgram pliki z dysku i odtworzę na osobnym komputerze.

#cctv #monitoring
  • 5
@eragonn14:
1. Nie wiem czy pytasz czy doświadczasz
2. Zależy od rozdzielczości i kompresji, Skorzystaj z dostępnych kalkulatorów.

Swoją drogą to się zdecyduj (nawiązując do pkt 1) czy chcesz ip czy nie, bo coś piszesz o routerze.

3. nie wiem jak ty chcesz to zrobić jedna kamera (nie ip), pierwsze słyszę o kamerach, jeszcze za takie pieniądze, które na dysk sieciowy bez rejestratora zgrywaja lub na pendrajw

nie mozna pociągnąć kabla?
@mikasz cały mój wpis dotyczy jednej kamery. Kamery wifi, bo nie mogę pociągnąć ani skrętki ani ethernetu.
Widzę że tanie kamery mają możliwość robienia zdjęć 1kl/s i zapisywania bezpośrednio na FTP. Taka opcja też mnie urządza.
Serwer FTP już mam postawiony w LAN.