Wpis z mikrobloga

@Mejson47: Najpierw okulista, potem jeśli potrzebne będą okulary to dobry optometrysta :> żadnych cudów na własną rękę, może potrzebujesz specjalnych kropli albo masz jakąś wadę którą trzeba korygować(bez tego oczy się męczą) itd.
@Mejson47: nie wiem jaka jest jakość tych szkieł w okularach Xiaomi, ja za swoje korekcyjne dla małej wady (-0.5) z blue cut'em, zapłacilem rok temu 950zł (w tym oprawki za 350). Nie są to żadne super specjalistyczne okulary, cena najniższa jaką udało mi się znaleźć, w Vision Express krzyknęli mi ponad 1,2k.
@Mejson47: za szkła do z anty-refleksem do pc zapłacisz znacznie mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeśli to kwestia np. nie skorygowanej wady to najtańsze plastikowe szkła są po około 50 pln ;)
@Mejson47: jakieś krople dostałem, lutezan i przeszlo. Teraz tylko łykami lutezan od czasu do czasu. Najlepiej się skonsultuj z okulistą. Nawet wzrok mi się poprawił. Wcześniej do czytania i oglądania używałem, a teraz nie muszę.
@Mejson47: Oczy pieką bo są suche, przy siedzeniu przed komputerem oczy znacznie rzadziej mrugają. Staraj się częściej mrugać świadomie i patrzeć często na inne przedmioty (ruszając oczami automatycznie mrugasz), to Ci pomoże więcej niż krople czy okulary, choć tych ostatnich nie odradzam oczywiście.