Wpis z mikrobloga

BECKHAM: ALEXIS TRAFIŁ DO NAJWIĘKSZEGO KLUBU
Były pomocnik Manchesteru United, David Beckham, wyraził swoje zdziwienie faktem, że Arsenal pozwolił Alexisowi Sanchezowi na odejście do „największego klubu”.
Beckham przemawiał podczas konferencji prasowej, zorganizowanej z okazji uruchomienia nowego zespołu ligi MLS w Miami, którego jest właścicielem.
W pewnym momencie został poproszony przez dziennikarzy o komentarz do niedawnego transferu Alexisa Sancheza.
42-letni, były kapitan reprezentacji Anglii, powiedział:
JEŚLI MAM BYĆ Z WAMI SZCZERY, TO NADAL NIE MOGĘ UWIERZYĆ, ŻE TO SIĘ STAŁO. ALEXIS BYŁ CZĘŚCIĄ TAK DUŻEGO ZESPOŁU JAK ARSENAL, A NAGLE PRZENIÓSŁ SIĘ KILKA GODZIN DALEJ NA PÓŁNOC DO NAJWIĘKSZEGO KLUBU. JEST TO DLA MNIE DUŻE ZASKOCZENIE, ŻE KANONIERZY POZWOLILI MU ODEJŚĆ.
WSZYSCY ŻYCZĄ MU JAK NAJLEPIEJ. JAKO FAN MANCHESTERU UNITED TAKŻE JESTEM PODEKSCYTOWANY, ŻE TAK UTALENTOWANY ZAWODNIK BĘDZIE PRZYWDZIEWAŁ CZERWONĄ KOSZULKĘ. ZBLIŻAJĄ SIĘ DLA NAS EKSCYTUJĄCE CZASY.
Beckham został również zapytany, czy Jose Mourinho jest odpowiednim menedżerem dla United.
OCZYWIŚCIE, ŻE PASUJE DO MANCHESTERU UNITED. ROZMAWIAMY O JOSE MOURINHO, JEDNYM Z NAJLEPSZYCH TRENERÓW NA ŚWIECIE.
MANCHESTER UNITED ODNOSIŁ SUKCESY PRZEZ OSTATNICH 25 LAT, PONIEWAŻ W KLUBIE PANOWAŁA STABILIZACJA.
SIR ALEX FERGUSON – ILOŚĆ CZASU, JAKĄ SPĘDZIŁ NA STANOWISKU MENEDŻERA ZESPOŁU – TO STABILIZACJA SPRAWIŁA, ŻE OSIĄGALIŚMY SUKCESY I TEGO SAMEGO KLUB POTRZEBUJE W PRZYSZŁOŚCI.
OCZYWIŚCIE KAŻDY BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ WŁASNĄ OPINIĘ O MOURINHO JAKO TRENERZE ORAZ JAKO OSOBIE, ALE CZY PORTUGALCZYK JEST WŁAŚCIWYM CZŁOWIEKIEM DO POPROWADZENIA MANCHESTERU UNITED? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK.

DRUŻYNA BECKSA OFICJALNIE DOŁĄCZA DO MLS!
Były kapitan reprezentacji Anglii i gracz m.in. Manchesteru United, David Beckham, jest właścicielem drużyny z Miami, która oficjalnie została przyjęta do grona zespołów, występujących w Major League Soccer.
Jeszcze nienazwany klub będzie rozgrywał swoje spotkania na stadionie, mogącym pomieścić 25 tysięcy osób, zlokalizowanym w Overtown, jednej z dzielnic Miami.
42-letni Beckham powiedział:
JESTEM PODEKSCYTOWANY MOŻLIWOŚCIĄ STWORZENIA ŚWIETNEJ DRUŻYNY W TYM WSPANIAŁYM MIEŚCIE. OBIECUJĘ WAM, ŻE ZESPÓŁ, KTÓRY WPROWADZAMY DO LIGI BĘDZIE W NIEJ NAJLEPSZY.
Beckham, który w 2007 roku przeniósł się z Realu Madryt do Los Angeles Galaxy, został pierwszym byłym zawodnikiem MLS, który potem pełnił rolę właściciela jednej z amerykańskich drużyn.

DOŁĄCZYŁEM DO GALAXY, PONIEWAŻ ZDAŁEM SOBIE SPRAWĘ Z WIELKIEGO POTENCJAŁU, KTÓRY POSIADA MAJOR LEAGUE SOCCER. Z REALU MADRYT PRZECHODZIŁEM DO LIGI, KTÓRA NIE BYŁA W PEŁNI UKSZTAŁTOWANA. TO BYŁA TRUDNA DECYZJA, ALE WIEDZIAŁEM, ŻE BĘDZIE TO DLA MNIE WIELKIE, A ZARAZEM EKSCYTUJĄCE WYZWANIE. KOMISARZ ROZGRYWEK MLS, DON GARBER, ODWIEDZIŁ MNIE I PRZEDSTAWIŁ PLAN ROZWOJU AMERYKAŃSKIEJ PIŁKI. KUPIŁEM JEGO WIZJĘ OD PIERWSZEGO DNIA.

Uruchomienie drużyny było poprzedzone czterema latami sporów o teren w południowej Florydzie, na którym można wybudować nowy stadion.

Beckham wypowiedział się również szerzej na temat swojej roli w klubie:

REKRUTACJA ZAWODNIKÓW BĘDZIE JEDNYM Z MOICH ZADAŃ JAKO WŁAŚCICIELA. MIAŁEM OKAZJĘ GRAĆ W PIŁKĘ NA WYSOKIM POZIOMIE PRZEZ DOŚĆ DŁUGI OKRES CZASU. ZDOBYŁEM DOŚWIADCZENIE W WIELU DRUŻYNACH I MIASTACH DOOKOŁA ŚWIATA, WIĘC MOGŁEM ZAPOZNAĆ SIĘ Z RÓŻNYMI LIGAMI I KULTURAMI. MYŚLĘ, ŻE MOGĘ WNIEŚĆ SWOJĄ WIEDZĘ DO TEGO PROJEKTU. MOJĄ ROLĄ BĘDZIE ZAKONTRAKTOWANIE ŚWIETNYCH I UTALENTOWANYCH ZAWODNIKÓW, ALE RÓWNIEŻ WYBUDOWANIE AKADEMII I PROMOWANIE MŁODYCH PIŁKARZY.

Beckham zaprzeczył jednak, jakoby miał być również menedżerem ekipy. Stwierdził, że trenerka nigdy nie była dla niego czymś pociągającym.

Według aktualnych planów, zespół z Miami rozegra swoje pierwsze mecze ligowe w 2020 roku.

DE GEA: JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY W UNITED
Reprezentant Hiszpanii nieprzerwanie jest łączony z powrotem do swojej ojczyzny, ale jednocześnie deklaruje, że w dalszym ciągu cieszy się swoim pobytem w Anglii.

David De Gea ogłosił, że jest bardzo szczęśliwy w Manchesterze United, zaprzeczając tym samym doniesieniom o potencjalnym transferze do Realu Madryt.

Po początkowych problemach, które zrodziły pytania, czy Hiszpan poradzi sobie w tak trudnej lidze jak Premier League, De Gea dojrzał i stał się jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

Jego znakomita dyspozycja tylko wzmaga spekulacje transferowe. Od dłuższego czasu Hiszpan łączony jest z powrotem do swoich korzeni, a więc przenosinami do Madrytu.
Według doniesień, Real ma po raz kolejny złożyć ofertę w lecie 2018 roku, lecz De Gea twierdzi, że po niemal siedmiu latach spędzonych na Old Trafford wciąż jest szczęśliwy w Anglii.

27-latek w rozmowie z Premier League Productions skomentował swój pobyt w drużynie z Manchesteru.

CZAS SZYBKO LECI, CZYŻ NIE?

KIEDY POMYŚLĘ, ŻE TO JUŻ MÓJ SIÓDMY SEZON TUTAJ, JESTEM BARDZO, BARDZO SZCZĘŚLIWY Z CZASU SPĘDZONEGO W MANCHESTERZE.

DUŻO SIĘ W TYM OKRESIE WYDARZYŁO, W WIĘKSZOŚCI POZYTYWNEGO. JEDNA CZY DWIE RZECZY NIE BYŁY ZBYT DOBRE, ALE OGÓLNIE JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY.

PRZYBYŁEM TU JAKO DZIECIAK, A TERAZ STAŁEM SIĘ MĘŻCZYZNĄ, ZARÓWNO NA BOISKU, JAK I POZA NIM.

ZARÓWNO Z PIŁKARSKIEGO PUNKTU WIDZENIA, JAK I PRYWATNEGO, TO BYŁO WSPANIAŁYCH SIEDEM LAT.

De Gei brakuje tylko dwóch gier, aby przekroczyć magiczną granicę trzystu występów w barwach United. Bardzo prawdopodobne, że już w tym tygodniu Hiszpan będzie obchodził swój jubileusz.

Zespół Jose Mourinho w środę zmierzy się w starciu ligowym z Tottenhamem, natomiast w sobotę podejmie na Old Trafford drużynę Huddersfield.
De Gea z pewnością liczy na to, że przed podjęciem ważnej decyzji w połowie 2018 roku, uda mu się wraz z Czerwonymi Diabłami zdobyć jakieś trofea.

Do tej pory Hiszpan pomógł United zdobyć mistrzostwo Premier League, Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, trzy Tarcze Wspólnoty, a także wygrać w rozgrywkach Ligi Europy.

„ALEXIS SANCHEZ BĘDZIE NOWYM CANTONĄ”
Legenda Manchesteru United, Gary Pallister, pochwalił nowego zawodnika Czerwonych Diabłów, a nawet porównał go do bohatera Old Trafford z lat 90., Erica Cantony.

Reprezentant Chile dołączył do United z Arsenalu w styczniowym okienku transferowym. W przeciwną stronę udał się Henrikh Mkhitaryan.

Czerwone Diabły nie zapłaciły za Alexisa nawet centa, co niektórzy fani uważają za rozbój stulecia, porównując sprawdzoną jakość Sancheza i dotychczasową dyspozycję w Premier League reprezentanta Armenii.

Być może Henrikh odnajdzie szczęście i dobrą formę w ekipie Kanonierów, ale fani United skupiają się przede wszystkim na umiejętnościach Alexisa i na tym, co Chilijczyk może wnieść do drużyny.

Pallister także należy do osób podekscytowanych transferem, ponieważ porównał skrzydłowego do Erica Cantony, który w latach 90. przyczynił się do dominacji United w Premier League.
W rozmowie z Daily Star, Gary powiedział:

KIEDYŚ CZĘSTO MÓWILIŚMY, ŻE MAMY ŚWIETNY BOLID FORMUŁY 1, ALE BRAKUJE NAM DOBREGO KIEROWCY. GDY ERIC [CANTONA] DOŁĄCZYŁ DO ZESPOŁU, STAŁ SIĘ TYM KIEROWCĄ. MYŚLĘ, ŻE PODOBNIE MOŻE BYĆ Z SANCHEZEM.

JEST DYNAMICZNYM ZAWODNIKIEM I BARDZO CZĘSTO MA PRZEWAGĘ NAD SWOIMI RYWALAMI. PODOBA MI SIĘ TO. MYŚLĘ, ŻE ALEXIS MOŻE WPŁYNĄĆ NA SPOSÓB, W JAKI MANCHESTER UNITED PODCHODZI DO MECZU.

JESTEM PO PROSTU ZADOWOLONY, ŻE MAMY GO U SIEBIE. DZIĘKI NIEMU GRA DRUŻYNY WEJDZIE NA WYŻSZY POZIOM I NABIERZE ROZMACHU.

Pomimo zachwytu, jaki wywołał transfer Alexisa do United, niektórzy fani zaczęli martwić się o przyszłość dotychczasowych gwiazd zespołu.

Marcus Rashford i Anthony Martial do tej pory często występowali na ulubionej pozycji reprezentanta Chile, a więc lewym skrzydle. Po przyjściu Alexisa ich czas gry może się zmniejszyć.

Mimo wszystko, kibice nie powinni mieć powodów do obaw, ponieważ Sanchez udowodnił, że jest wszechstronnym zawodnikiem i poradzi sobie na każdej pozycji w formacji ofensywnej.

Martial od dłuższego czasu regularnie występuje na lewym skrzydle, a Jesse Lingard zakotwiczył na pozycji ofensywnego pomocnika.

Zakładając, że Romelu Lukaku pozostaje pierwszym wyborem Jose Mourinho na środku ataku, Alexisowi pozostaje prawe skrzydło, na którym bez większych problemów powinien sobie poradzić.
via: manunited.pl
#remekunited #united
Pobierz
źródło: comment_rEZr31MBO1sb92sE9WYQMVvPA4to1WpR.jpg
  • 2