Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Mirki nie znam się wcale, ale kupiłem dzisiaj iMaca 5k do pracy, ma kartę Radeon Pro 570 4 GB + procesor i5, cztery rdzenie 3,4 gHz. Pytanie jak zacząć kopać? Czego mam użyć? Nie mogę znaleźć żadnego sensownego softu, jedyne co mi przychodzi na myśl to kopanie w przeglądarce przez freebitco.in, ale to chyba większego sensu nie ma. Komp jest kupiony do codziennej pracy, kopanie ma się odbywać tylko przy okazji, chcę poeksperymentować i zobaczyć jak to działa.
  • 8
@mitatuyo: Jak będzie szedł z dymem, to będzie kompletnie bez znaczenia, czy kopałeś w celach zarobkowych, czy edukacyjnych. Te komputery nie są przystosowane do ciągłej pracy pod pełnym obciążeniem.

Natomiast jeśli się upierasz, no to Bootcamp > Win10 > Claymore, google it.
@mitatuyo: jest taki parametr jak DCRI w claymorze, on steruje proporcją podziału GPU pomiędzy obiema walutami(bo kopią się obie na raz). Maksymalizuj haszrate doświadczalnie kręcąc tym parametrem Kopara je wtedy więcej prądu i generuje więcej ciepła, więc patrz na temperatury. Z kojnami opartymi na Cryptonight jest śmiesznie bo liczenie na czterech rdzeniach na cywilnym procku jest zwykle wolniejsze aniżeli na trzech, algorytm tak jest zrobiony że ma się dławić na cache