Wpis z mikrobloga

#eu4

chce korzystać z osłabienia ottomanów, jak teraz bić się bizancjum? jak biore soj z albanią to wciągu 10 lat mam wjazd na chate przez ottomanów :/
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RPG-7: Ktoś opracował taką strategię: buduj flotę, zajmij wysepkę z przejściem od Wenecji, przenieś tam stolicę, zwab jak najwięcej wojsk Otto, zastaw im drogę powrotu, ???, profit!

Ustaw też, że lubisz Polskę, Węgry i Austrię w zakładce dyplomatycznej, Threatened na Otto dla bonusów do ich rywali.
  • Odpowiedz
@RPG-7: jest też opcja #!$%@? na wschód. Szybko stajesz się na tyle silny że silni chcą z tobą sojusz. No ale tu musisz mieć szczęście bo jak ottomani wjadą za szybko to reset zostaje.
  • Odpowiedz
@RPG-7: Węgry, Polska i Mameluki i #!$%@? ci zrobią ;) Dlatego od razu robisz roszczenia na ten arabski kraik zaraz koło siebie. Potem od razu robisz roszczenia na Theodoro, i tą reszte minionków na wschodzie i po kolei ich jedziesz. Gruzję możesz zwasalizować. A w międzyczasie starasz się o sojusze. Albanii nie tykaj.
  • Odpowiedz
@RPG-7: sam próbowałem na ironie zrobić coś Bizancjum standardowymi sojuszami Albania + Wołosi + Węgry, ale po 20 razie sobie odpuściłem. Zacząłem bez irona i magicznie zjechałem Otków od razu XD
Obczaj ten film, koleś opowiada jak zacząć Bizancjum
Redesekrator - @RPG-7: sam próbowałem na ironie zrobić coś Bizancjum standardowymi so...
  • Odpowiedz
@RPG-7: @LibertyPrime: Ja tam niedawno jak zaczynałem Bizancjum, to w sumie bez żadnego zamysłu, a okazja sama przyszła. Po prostu Ottki zaatakowały Albanię (często się tak zdarza, że na początku fokusują Albanie, bo mają tam core), oczywiście Wenecja stanęła w obronie, dałem przejście ottomanom po moich ziemiach, weszli na wyspy koło Aten, wtedy poprosiłem o sojusz Albanię, a ta mnie zawołała do wojny i wraz z wenecką flotą
  • Odpowiedz
@Redesekrator: @RPG-7: BTW. Popełniłem duży błąd przy granicach, ale już nie da się tego naprawić :( Tak na przyszłość, gdybyście się bawili Bizancjum - 1. Dobrze by było gdybyście zagarnęli dla Bułgarii jeszcze prowincję sąsiadującą z Wołoszczyzną, bo zawsze to dodatkowe 3 prowincje, a w moim przypadku miałbym możliwość wypowiedzenia wojny ottomanom bo gwarantują im niepodległość. 2. I to ważniejsza sprawa - na BOGA, musicie mieć prowincję sąsiadującą
  • Odpowiedz