Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Jakiej aplikacji używacie do obsługi żarówki Yeelight RGBW? Głównie chciałbym, aby żarówka włączała się, gdy słońce powoli zachodzi i robi się ciemniej w pokoju. Widziałem, że jest jakaś automatyzacja w aplikacji Mi Home, ale po chińsku. Dodatkowo apka Mi Home jakoś dziwnie działa, ma problemy z połączeniem. Przez większość czasu pokazuje, że żarówki (mam dwie) są offline. Muszę mieć odpaloną aplikację przez kilka/kilkanaście minut, dopiero wtedy udaje mi się połączyć, ale i tak nie zawsze. Aplikacja Yeelight łączy się zawsze, jeszcze nie miałem z nią problemów, jednak nie ma w niej automatyzacji, oprócz określenia dokładnego czasu, kiedy żarówka ma się włączyć i wyłączyć.
#yeelight #mihome #xiaomi
  • 9
@Frexor: polecam przepięcie żarówki w aplikacji Yeelight na serwery w Singapurze lub USA. Tracisz wtedy sterowanie z Mi Home, ale dzięki temu możesz podpiąć konto do serwisu ifttt. Mają masę apletów, więc zrobisz sobie prawdziwą automatyzację. W twoim przypadku spinasz np. weather underground (sunset) z włączeniem żarówki.
@spdzk: jakoś nie mogę tego ogarnąć. Przy każdym aplecie muszę wybrać scenę, ale żadna mi się nie pojawia. Mam jedynie napis "Options Unavailable" i tyle. Na necie praktycznie nic nie znalazłem, oprócz postów typu wszystko zrestartuj i połącz na nowo. Restartowałem żarówki, aplikacje, rozłączałem konta i łączyłem na nowo. Próbowałem ogarnąć to na serwerach z Singapuru i USA. Testowałem to przez aplikację, jak i przez stronę IFTTT. Masz może jakiś pomysł
Frexor - @spdzk: jakoś nie mogę tego ogarnąć. Przy każdym aplecie muszę wybrać scenę,...

źródło: comment_wWcbate2lmAMrafczH5k5JOR8VyVT3eA.jpg

Pobierz
@Kubackjeee1 O ile włączniki masz na tym samym serwerze to tak. Jeżeli na różnych - urządzenia się nie zobaczą.
Większość tych sprzętów można za to podłączyć do systemów automatyki domowej (np. Domoticz, HomeAssistant) i wtedy sterowanie można zrobić lokalnie niezależnie od chmury i co lepsze spiąć ze sobą sprzęty nie tylko od Xiaomi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kubackjeee1: HomeAssistant a Google Home to dwie różne aplikacje. Do tej pierwszej nie trzeba, a co do drugiej nie jestem pewien. O ile masz dostępne w Google Home sterowanie domem w menu to tam jest opcja zalogowania się na konto yeelight. Wtedy żarówki powinny się pojawić