Wpis z mikrobloga

#wordpress #woocommerce #sklepyinternetowe

Cześć wam, szukam pomocy. Potrzebuję wtyczki, która umożliwi dodanie dwóch pól typu input gdzie klient poda wymiary swojej rolety (szerokość, wysokość). W pamięci gdzieś ma przechowywać tą informację i wysłać to jako informację dla klienta i dla mnie. Ale oprócz tego będzie kilka przedziałów cenowych że np. jeśli pole wynosi 0,2-0,5 to cena 30zł a jeśli 0,51-1,5 to cena 25zł. W linku poniżej podaje przykład: http://roletysolar.pl/rolety-bez-kasety/1-mini.html
Ogólne warianty będą takie same i wszystkie już prawie mam zdefiniowane oprócz tych wymiarów. Liczę na pomoc!
  • 10
  • Odpowiedz
@dzimen:

- prowadź firmę oferującą tworzenie stron www, sklepów internetowych, portali, APLIKACJI INTERNETOWYCH (ostrożnie!!!)
- nie potraf napisać prostego plugina, który weźmie dane z dwóch pól i zapisze do bazy xDDD

To można zrobić nawet w oparciu o głupi CF7, dodać hooka przed wysłaniem maila aby to przeliczyć, zapisać do custom post types'a i zrobić to w 30 min z przerwą na kawę. Nie ma to jak branie się za coś
  • Odpowiedz
@Rst00: ja nie pytałem co potrafię a co nie, ja zapytałem czy jest taka wtyczka. To że czy umie napisać to już jest moja sprawa. Mam za mały budżet że bawić się w własny kod, dlatego szukam jakieś wtyczki.
  • Odpowiedz
@dzimen: aaa, czyli jeszcze taka wtyczka miałaby być darmowa bo masz za mały budżet xD No to powodzenia w szukaniu, poświęcisz na research kilka godzin, znajdziesz jakiś nieaktualizowany plugin po czym przekonasz się po kilku godzinach odpalania go że nie działa. No faktycznie, lepsze to niż napisać dosłownie 20 linijek kodu xD
  • Odpowiedz
@Rst00: no dobra napisanie 20 linijek kodu, ale czy value jednego inputa * value drugiego inputa można ustalać kwotę te przedziały co pisałem? Bo pobranie wartości przemnożenie i przesłanie ich to nie ma żadnego problemu ale problem właśnie polega na tym żeby te przedziały zrobić. Bo oprócz tych przedziałów cena będzie dodatkowa zależna od wariantów produktu. Czyli tak szczerze mówiąc powinien to być wariant który będzie przechowywać wartość tych dwóch pól
  • Odpowiedz
@dzimen: no to mnożysz te wartości i dodatkowo robisz sobie tablicę. Każdy element ma dwa pola: jeden z wartością graniczną a drugi z ceną. Puszczasz pętle po wszystkich tych opcjach i sprawdzasz czy Twoja pomnożona wartość jest <= $array[$i][0], jeżeli tak to cena = $array[$i][1] i wtedy break. Żeby było można tym zarządzać z poziomu WP to wystarczy podpiąć ACFa i zrobić pole powtarzalne i sobie wygenerować takiego arraya na podstawie
  • Odpowiedz
@Rst00: na skrypcie tez chyba polegne bo kazdy produkt ma rozne ceny dla danego przedziału. A oprocz tego cena jest zalezna od koloru, wykonania itp. To musi byc ewidentna opcja wariantu w ktorej bede mogl zrobic przedzialy.
  • Odpowiedz