Wpis z mikrobloga

Mam przeogromny sentyment do tego zespołu. Słuchałem ich tak dawno temu, że już nawet nie pamiętam kiedy to się zaczęło. Pamiętam tylko że zaczęło się od utworu "Art Of Life (wersja live) który trwa mega długo i przypadkowo na niego trafiłem na jednej z kaset magnetofonowych pożyczonych od znajomej. Znam większość ich tekstów na pamięć. Szczególnie upodobałem sobie ich ballady oraz twórczość Yoshikiego oraz jego talent muzyczny (piekielnie dobry perkusista/pianista/kompozytor w jednej osobie). Świetnie wplata klasyczne brzmienie w ballady łącząc je z fortepianem i gitarą elektryczną.

To jeden z tych zespołów do których powracam regularnie a najlepsze jest to, że po śmierci przyjaciela gitarzysty i rozpadzie nadal tworzą i wypuścili ostatnio Dokument na ich temat "We Are X"

Ludzie narzekają na skrzeczący wokal Toshiego ale ja nie potrafię sobie wyobrazić tych piosenek z innym wokalem, jest on jakby znakiem rozpoznawczym tej kapeli. Do dziś uważam że ich koncert "The Last Live" w Tokio Dome był najlepszym koncertem jaki widziałem.

#muzyka #ballady #visualkey #japonia #muzykaklasyczna #xjapan #playlistanamarina
Namarin - Mam przeogromny sentyment do tego zespołu. Słuchałem ich tak dawno temu, że...
  • 4
@Namarin: Albumu nie nagrali od 22 lat, tylko parę singli od wielkiego dzwona, więc ciężko mówić, że mimo śmierci Hide wciąż tworzą, jedynie przypominają singlami, koncertami i dokumentami, że oni wciąż żyją. Jeśli chodzi o twórczość, to się nie wypowiem, bo mnie wokal Toshiego nie przypadł do gustu, więc się nie zmuszałam do słuchania.
A poza tym, to nie jest wizualny klucz, tylko visual kei. (
Albumu nie nagrali od 22 lat, tylko parę singli od wielkiego dzwona, więc ciężko mówić, że mimo śmierci Hide wciąż tworzą


@blindromance: Czy nagrywanie singli nie jest tworzeniem? zresztą pod słowem tworzą miałem na myśli nie tylko muzykę ale i film/soundtrack do niego (kilka nowych piosenek powstało i jest na tym soundtracku).

Min.
- La Venus
- Born to be free
- Unnamed Song
- Scarlet Love Song
- Without You