Wpis z mikrobloga

Witam
Mam dwa problemy z telefonem xiaomi redmi note 4 wersja 625 4/64gb. Pierwszy problem jest związany z ładowaniem na ładowarce samochodowej nokia dc17. Mam dwie takie ładowarki i na dwóch telefon zachowuje się jednakowo, po prostu nie ładuje się włącza ładowanie i wyłącza. Najciekawsze jest to, że mam jeszcze jeden telefon xiaomi redmi note 4x 625 3/32 gb i ten telefon bez problemu ładuje się na tych dwóch ładowarkach. Podłączyłem ładowarkę od videorejestratora xiaomi i na niej telefon bez problemu też się ładuje. Jak uważacie coś jest nie tak z telefonem czy o co chodzi?
Drugi problem w oprogramowaniu jak wejdę w kontakty i tam są literki alfabetu po prawej tak żeby wybrać ludzisków spod różnych literek. Problem jest taki, że mogę wybrać tak do literki L niżej się nie da. W tym drugim telefonie niema takiego problemu. Może macie jak temu zaradzić. W obydwu telefonach miui 9. Pozdrawiam
#xiaomi
  • 12
@cukru: tak są kontakty na literę ł. Co do ekranu to reaguje po naciśnięciu literki jakiejkolwiek po L, widać że zmienia się kolor literki, ale nie przełącza. Co do ładowarki czy xiaomi roidimi 3s będzie się nadawać do tego telefonu?
@Macinek: w #mi6 doswiadczylam obu problemow:

1. Gdy w samochodzie ladujemy na raz z jednej ladowarki samochodowej #mi5 i #mi6, mi6 co chwila traci ładowanie, tak samo mam zreszta z ladowarka zwykla dedykowana do samsunga s8
2. dokladnie to samo, zmien osobnika z nazwiskiem/imieniem zaczynajacym się na Ł na L :D