Wpis z mikrobloga

BŁAGAM POMOCY BO SIĘ #!$%@? CHYBA

byłem u ortodonty bo prostuje sobie zęby (w wieku 21 lat) i zaloyla mi jakiś #!$%@? pierścień na siódemkę na dole po lewej stronie tak ze kaleczy mi to język i to W #!$%@? KALECZY
nie mogę pić jeść i ledwo co mowie

JAK JA MAM TO ZDJĄĆ błagam pomozcie xD da radę to zdjąć jak pociągnę kombinerkami? nie wyrwę zęba z dziąsła? xD

#ortodoncja #pytanie #majsterkowanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Visty: ten aparat prostujący zęby to przynajmniej godnie ranił mi śluzówkę i mogłem mówić, spożywać rzeczy i w ogole poruszyć językiem a teraz z tym pierścieniem lewa strona języka jest do krwi zajechana xD
  • Odpowiedz
@Visty: Dziwne, że cię nie spytała po założeniu go, czy wszystko w porządku i czy nic nie ociera. Zrób sobie kulkę z wosku albo silikonu ortodontycznego i sobie naklej na ten element, który kłuje. Jeśli masz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Justyna712: @malinowomalinowa: mam ale to nic nie daje bo mimowolnie język leci mi w to miejsce szczególnie z kulką wosku, to było pierwsze co próbowałem

ale do wszystkich mam dobrą wiadomość xD
jak powiedziałem tak zrobiłem i wyrwałem to kombinerkami, przy następnej wizycie (w marcu) powiem że mi samo spadło hehe trzeba sobie radzić

kurła, nikomu tego nie życzę, nie można nic zrobić nawet śliny za bardzo przełknąć
  • Odpowiedz
@Visty To tak nie działa, że siódemki mogą być krzywe. Prostujesz wszystkie zęby - musisz je względem siebie poukładać na nowo. Nie chcę Cię martwić, ale ten pierścień był elementem leczenia, więc na pewno wróci na swoje miejsce, bo ewidentnie jest taka potrzeba, skoro Ci go założyli. Nie da się leczyć połowicznie.
  • Odpowiedz
jak powiedziałem tak zrobiłem i wyrwałem to kombinerkami,


@Visty: nie chcę Cię straszyć, ale ten pierścień to był dopiero początek leczenia. Z zamkami, drutem, dodatkowymi aparatami jest jeszcze gorzej, ale skoro Ty wyrywasz sobie pierścień kombinerkami, to drut wyciągniesz łomem.
  • Odpowiedz
@Catttana @vundo: Ale ja mam już aparat na zęby xD i zeby mam wyprostowane juz tylko siódemki miałem Krzywe i miałem na tym zaczepiać gumkę i je prostować ściągając zęby do siebie ale ze mnie bolało to się pozbyłem problemu
  • Odpowiedz
@Visty: Twój ortodonta musi cię uwielbiać :D
Nie czekaj do marca, tylko zadzwoń teraz i powiedz co i jak. Bo możesz sobie wydłużyć leczenie o kilka miesięcy takim olaniem sprawy.
  • Odpowiedz