Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię czytać książki o wyprawach w himalaje i karakorum. Śledzę też jak tam naszym idzie. Założony jest C2 na 6300m. Teraz będą biegać na zmianę się aklimatyzować, a w międzyczasie poręczowanie w górę do przyszłego C3 na 7000m. Wczoraj czytałem, że Wielicki bardzo zadowolony z pogody - ma być 6 dni świetnych warunków do wspinania. Nie powiedział dokładnie jaka to jest ta świetna pogoda. Sprawdziłem - teraz tam okolice 13.00 (najcieplejszy moment dnia) -44 st. C, słoneczko i słaby wiatr 13km/h. Nad ranem ma być -53 st. C. Do soboty ma być podobnie tylko już trochę bardziej pochmurnie. Od niedzieli już niestety gorzej. Może troszkę ciepłej bo -35/-45 we wtorek, ale będzie padać. Wiatr trochę mocniejszy - 23km/h, ale na nich to podejrzewam zwykły pierd ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#k2 #himalaizm
  • 3
@saatric: No generalnie temperatura to jeszcze pół biedy, najgorszy to jest wiatr. A słaby wiatr zimą w Karakorum to jak wygrać z rakiem. Też się jaram. Denis już zrobił kawał roboty dobrej, mam nadzieję, że to trochę zamknie buzie wszystkim malkontentom, że "hurr durr, farbowany Polak".

Chciałbym żeby udało się wejść, już nawet nie chodzi, że to Polska wyprawa, po prostu zamknął byś się pewien przedział historii, wielka chwila :)