Wpis z mikrobloga

Witam czy są tutaj osoby ktore interesowaly sie praca w PSP? A może są z nami strażacy?
Chciałem dowiedzieć się coś na temat przygotowania do testów sprawnościowych i samej rekrutacji. Jak długo się przygotowywaliście itp??
Aktualnie należę do OSP z aktualnymi szkoleniami,i ostatnio dowiedziałem się ze w mieście obok w zawodowej jednostce ma ruszać nabór. Wiem ze nie jest łatwo ale mam ochotę podjąć wyzwanie i rzetelnie podejść do sprawy.
#strazpozarna #strazak #ratownictwo #998
  • 7
@szalonanogaa: wszystko zależy od dabeh jednostki.
* Wejście na drabinę łatwizna.
*Pływanie - tu musisz się postarać (jak ja się chciałem dostać to przyszli na nabór ratownicy którzy pływali dosłownie jak ryby)
*bieg na 100m (wyśrubowane czasy i dużo osób odpadło)
*bieg na 1000m (tu musisz się naprawdę przygotować -ja na tym odpadłem)
*drążek (zależy jak jest rozpisane - u mnie raz było 12 powtórzeń i masz max pkt innym razem
@szalonanogaa oj możesz się rozczarować. Średnio na jedno wolne miejsce przypada 20-30 kandydatów i nie jest to tak kolorowo jak może się wydawać. Na Twoim miejscu nie martwił bym się psychologiem itp bo swoją przygodę możesz skończyć po 5 minutach (próba Harvardzka) tym bardziej że to twój pierwszy nabór i jeszcze nie wiesz co i jak. Ciężki trening to podstawa, jak podejdziesz do tego rzetelnie to masz jakieś 50% szans.
PS. Powodzenia
@szalonanogaa: tak jak mówiłem wszystko zależy od naboru. We wro było 150 osób trochę odpadło na dokumentach potem dużo na pływaniu harwardzka biegach i jedna na drabinę. Na koniec bieg na 1000 zostało ok 30 osób. Więc sito jest duże.
@Typowy_Furman: @bart0: Doczytałem sie gdzieś w zasadach rekrutacji, plus jest jeden filmik byłego doktora wojskowego na YT który mówi o tym że nawet niewielkie skrzywienie przegrody nosowej dyskwalifikuje kandydata. Wiem ze takie skrzywienie mam;/ Można to operować na NFZ ale to mocno opóźni moją próbę rekrutacji ;/ a przyjęcia maja być w maju :/