Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim,

Rozglądam się za mieszkaniem na rynku wtórnym. I upatrzyłem sobie jedną inwestycje. Jedynie co mnie zastanawia to fakt że dom wielorodzinny będzie korzystał z własnej kotłowni. Chciałbym się was zapytać czy jest to opłacalne? Jakie wychodzą mniej więcej koszty grzania? Lepiej jak są zamontowane podzielniki ciepła czy z góry płatne od m2? Mieszkanie które mnie interesuje posiada okna na południe, mieszkanie po środku innych mieszkań co wg mnie powinno spowodować obniżenie kosztów ogrzewania, tylko pytanie jak z podzielnikami. Pozdrawiam

#mieszkanie #deweloperwroclaw #ogrzewanie #budownictwo #wroclaw
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@dawid90u nie ma reguły. Jak grzejesz dużo to lepiej liczyć z ryczałtu bo inni płacą za twoje grzanie. Jak mało grzejesz to lepiej liczniki bo płacisz za swoje. Podzielniki są beznadziejne zawsze ale może mylisz je z licznikami?
  • Odpowiedz
@zbyasr: Podzielniki fakt są beznadziejne, chodziło mi o licznik ciepła. Budynek jest w trakcie budowy. Ogólnie znalazłem opinie że opłaty są podobne do ogrzewania z sieci miejskiej. Pozostaje tylko kwestia ceny modernizacji pieca która musi być wykonywana co chyba 15 lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@dawid90u nie znam przepisu który mówi o konieczności modernizacji kotła. Obecnie nowe kotły są wysokosprawne a gaz nie jest bardzo drogi więc koszty ogrzewania mogą być z sieci.
  • Odpowiedz
@zbyasr: Pewnie masz racje. Informacje które znalazłem na temat kotłów były z przed paru lat gdzie pisano że kotły muszą być wymieniane co ileś tam lat na koszt mieszkańców. Jako że informacje te były stare to stwierdziłem że zapytam tutaj :)
  • Odpowiedz
  • 1
@dawid90u tzn kocioł na pewno kiedyś przestanie działać i będzie warto go wymienić ale myślę że to nie jest 15 lat a raczej 20-30.
Do tego czasu może już nie będziesz tam mieszkał i nie będzie problemu.
  • Odpowiedz
@dawid90u: Jak mieszkałem na Prusa, za Ogrodami Reja to była kotłownia dla kilkudziesięciu mieszkań. Wychodziło taniej niż miejskie w kamienicach, nie miałem porównania do miejskiego w nowym budownictwie.
  • Odpowiedz