Wpis z mikrobloga

Po wymianie dysku w laptopie na SSD i zainstalowaniu win10 mam problem z wyłączaniem komputera. Losowo gdy chcę wyłączyć komputer to czasem wyłącza się normalnie a czasem jakby blokuje - ekran jest czarny ale diody świecą się jakby był włączony i wentylator normalnie pracuje. Nie da się go wybudzić z tego stanu i trzeba wyłączyć go "na twardo". Po krótkich poszukiwaniach w internecie skorzystałem z różnych wskazówek ale nic nie pomogło. Fast boot wyłączone w ustawieniach zasilania. Intel managment engine nie mogę znaleźć takiej wersji którą udałoby się zainstalować. Co jeszcze może być przyczyną? (Dysk jest zainstalowany zamiast dysku głównego - a nie w kieszeni napędu)
#acer #serwispc #serwiskomputerowy #serwislaptopow #ssd #windows
  • 3
@wiko13: masz włożony dysk HDD w kieszeni? Też miałem podobny problem z wyłączeniem i rozwiązaniem było przestawienie przełącznika w kieszeni.
  • 0
@aRth: Nie używam kieszeni, dysk jest włożony w miejsce HDD. @moo: prawdopodobnie twój pomysł rozwiązałby problem bo to chyba jedyne czego nie próbowałem. Jako że miałem już dosyć zabawy a producent nawet nie udostępniał sterowników do win 10, zainstalowałem win7 wraz ze sterownikami do win7 i wszystko działa. Dzięki za pomoc :)